Україна і світ

Трампу варто відвідати Україну, і на це є десять причин

Трампу варто відвідати Україну, і на це є десять причин

Джерело: 112.ua

Оригінал на сайті Atlantic Council

Барак Обама ніколи не відвідував Україну як президент, і він був єдиним президентом США, який в час свого перебування на посаді не приїжджав в незалежну Україну.

Президент Дональд Трамп повинен це зробити. Україна приступила до масштабних реформ в країні, та є 10 причин, чому президент США повинен відвідати цю країну.

1. Наявність у США значних можливостей ведення бізнесу. Американські компанії працюють в Україні за підтримки Американської торгової палати з 1992 року. Сотні компаній, які є членами Палати, мають великий досвід успішної діяльності і можуть поділитися ним.

Ресторан McDonald’s на київському центральному вокзалі є одним з найбільш відвідуваних у світі. Найбільша в США приватна корпорація Cargill у вересні відкриває глибоководний термінал в чорноморському порту в Одеській області вартістю 150 мільйонів доларів.

Компанія General Electric в рамках договору вартістю більше одного мільярда доларів на початку цього року поставила державній залізниці України 30 нових тепловозів з Ері, штат Пенсільванія, і протягом наступного десятиліття обсяг поставок складе в цілому 225 локомотивів.

ІТ-сектор України стрімко розвивається і забезпечує діяльність американських корпорацій, що входять у список 500 найбільших компаній в світі (Fortune 500). Компанія Bunge, головний офіс якої в Нью-Йорку, відкрила в порту Миколаєва комплекс, що складається з олієпереробного заводу, маслоналивного терміналу і зернового терміналу, вартістю 280 мільйонів доларів.

Однак обсяг американських інвестицій в Україну поки ще невеликий. Багато американські компанії поки ще не відкрили для себе цю країну.

2. Інтереси США в енергетичному секторі України. Американські компанії поки ще тільки знайомляться з потенційно дуже прибутковою енергетичною галуззю України.

Компанія Westinghouse з Пенсільванії вже постачає Україні майже половину закуповуваного нею ядерного палива, що дуже важливо для країни, в якій на ядерну енергетику припадає 55% виробництва електроенергії.

General Electric збирається поставляти вітрові турбіни для ринку поновлюваних джерел енергії, що швидко розвивається в країні. Україна правильно робить, що позбавляється від залежності від російського газу. Допомогти Україні стати ще більш незалежною від російського газу могли б поставки американського скрапленого природного газу (СПГ).

Оскільки через війну на сході України постачання вугілля на електростанції країни досить ускладнено, США постачають в Україну вугілля-антрацит. Для розвідки і видобутку нафти і газу, їх транспортування і подальшої переробки, обробки, очищення та розподілення вкрай необхідні американські технології і обладнання.

3. Викриття дезінформації про Україну. В України є іміджева проблема: вона сама повідомляє про себе мало інформації, а інші часто розповідають про цю країну в спотвореному вигляді.

В рамках гібридної війни, яку Росія веде в Україні, поряд з військовими операціями, економічним тиском і кібератаками проводиться масштабна дезінформаційна кампанія.

Ситуацію посилює те, що в жодної великої американської газети або телеканалу немає інформаційного бюро в Україні. Більшу частину матеріалів, які висвітлюють події в Україні і публікуються в міжнародних ЗМІ, готують кореспонденти, які працюють в Росії.

4. Американські виборці українського походження. У США проживає близько мільйона американців українського походження. Українська діаспора історично більш схильна підтримувати республіканців, але вона завжди стежить за тим, яку підтримку надає їхній батьківщині та чи інша адміністрація.

Візит Трампа в Україну українська діаспора сприйняла б добре. Крім того, зв’язки з Україною мають деякі впливові американські євреї.

5. Будапештський меморандум. 25 років тому Україна була третьою з найбільших ядерних наддержав в світі. Коли в серпні 1991 року вона оголосила про свою незалежність від СРСР, ядерний арсенал, який дістався їй у спадок, був більший, ніж арсенали Великобританії, Китаю та Франції разом узяті.

До 1996 року Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї і приєдналася до числа країн, що підписали Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. Вона зробила це в обмін на гарантії безпеки з боку Великобританії, США і Росії у вигляді Будапештського меморандуму.

Оскільки Україна вже п’ять років піддається атакам з боку російських збройних сил, США повинні переглянути ці гарантії і активізувати свою діяльність.

Глобальна безпека і будь-які подальші перспективи ядерного нерозповсюдження опиняться під загрозою, якщо не будуть виконані обіцянки, підпис під якими поставили США і Великобританія.

6. Можливість виступити посередником на переговорах про закінчення війни. Вже п’ятий рік в Україні йде підтримувана Росією війна, в результаті якої загинуло близько 13 тисяч осіб (причому чверть з них — цивільні особи), а 30 тисяч отримали поранення.

Переговорам про припинення війни потрібен новий імпульс. Людина, яка стане посередником у справі укладення миру, увійде в історію.

7. Трамп і новообраний президент Зеленський, швидше за все, добре порозуміються. Обидва президенти – Трамп і Зеленський – прийшли до влади, запропонувавши програму, спрямовану проти істеблішменту.

Обидва домоглися успіху на телебаченні і обидва в минулому були успішними бізнесменами. Між ними можуть виникнути взаєморозуміння і симпатія, на основі яких вони могли б встановити міцні дружні відносини.

8. Це зміцнить моральний дух молодих українських парламентарів і державних чиновників. Новообраний парламент України молодий і не має досвіду. Візит Трампа в Україну міг би надихнути новообраних депутатів і стати для них стимулом у проведенні та здійсненні таких необхідних реформ.

9. Україні необхідно допомогти викорінити олігархічний контроль над економікою. Купка жадібних і сумнівних особистостей з допомогою продажних судів, що не поважають закони, і корумпованих державних чиновників зосередила у своїх руках величезну кількість багатств, і основна частина їх нечесно нажитих коштів — це те, що вони вкрали в України.

Необхідно покласти кінець олігархічній економіці і замінити її реально діючою ринковою економікою. Для цього необхідна міжнародна підтримка.

Нинішня система, як і раніше, є перешкодою для американського бізнесу, який інвестує в багато галузей України, особливо у засоби інформації, енергетику, банківський сектор, інфраструктуру і гірничодобувну промисловість.

10. Варто з’їздити хоча б тому, що цього не зробив Обама.

Американська торгова палата із задоволенням підтримає візит президента США в Україну. Ми поділимося досвідом і інформацією про те, які проблеми і можливості ведення бізнесу існують в цій країні.

В Україні відбуваються масштабні зміни, і сьогодні вона надає ті можливості, які не можна упускати.

Енді Хандер

Переклад ІноЗМІ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]


Джерело: www.112.ua