Україна і світ

Трамп хоче скасувати візову лотерею Green Card для іммігрантів

Трамп хоче скасувати Green Card на користь освічених і висококваліфікованих фахівців, прагнучи відійти від їх переважної видачі родичам іммігрантів

Джерело: 112.ua

Трамп хоче скасувати візову лотерею Green Card для іммігрантів

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп представив нові імміграційні ініціативи, в яких пропонується змінити правила видачі так званих “зелених карт” (Green Card), скасувавши візову лотерею. Про це повідомляє “Голос Америки”.

Як повідомляється, Трамп хоче скасувати візову лотерею Green Card (так звану лотерею “зелених карт”) на користь освічених і висококваліфікованих фахівців, прагнучи відійти від їх переважної видачі родичам іммігрантів, які отримали американське громадянство.

“Випадковий вибір суперечить американським цінностям і блокує багатьох кваліфікованих потенційних іммігрантів з усього світу, які можуть принести багато”, – пояснив Трамп.

Представники адміністрації також повідомили, що план Трампа передбачає запровадження імміграційної системи балів, яка вже існує в Канаді, Японії, Австралії та Нової Зеландії.

Зазначається, що кількість “зелених карт”, які видаються владою США новим іммігрантам, не зміниться, однак при цьому будуть значно збільшені квоти для професіоналів високої кваліфікації, студентів з видатними досягненнями і для осіб з вищою освітою.

Увагу також будуть звертати на вік претендентів, знання англійської мови і наявність у них пропозицій роботи в США.

Щорічна лотерея з розіграшем так званих “зелених карт” – документи, що дають право на постійне проживання і роботу в США, а після п’яти років відкривають можливість для отримання американського громадянства, проводиться у відповідності із законом, який був прийнятий у 1990 році. Кожен фінансовий рік в ній розігруються 55 тис. імміграційних віз. Стверджується, що переможці визначаються методом випадкової вибірки комп’ютером. Кожна з країн, яких має право на участь у лотереї, може отримати не більше 7% віз, що розігруються.

Джерело: www.112.ua