Україна і світ

Трамп і Макрон під час зустрічі в Нормандії обговорили проблеми Близького Сходу, Лівії та України

У питанні Ірану Макрон виступив за мир і діалог, а Трамп запропонував відновити переговори з Тегераном щодо його ядерної програми

Джерело: 112.ua

Президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трам під час зустрічі в Нормандії на святкуванні річниці операції “Оверлорд” обговорили ядерну програму Ірану, світову торгівлю, проблеми на Близькому Сході, у Лівії та Україні. Про це повідомляє Associated press.

Лідери двох держав відзначили “День Д” на американському цвинтарі в Нормандії біля пляжу Омаха-Біч, де американці висадилися 6 червня 1944 року.

Після заходу лідери США та Франції провели двогодинні переговори.

У питанні Ірану Макрон виступив за мир і діалог. Трамп зазначив, що і США, і Франція виступають за те, щоб у Тегерана не було ядерної зброї. Він повторив свою пропозицію відновити переговори з Іраном щодо його ядерної програми.

Новини за темою: Трамп назвав вихід Великої Британії з ЄС позитивною подією для Ірландії

Після того, як США в односторонньому порядку вийшли з ядерної угоди, спрямованої на те, щоб перешкодити Тегерану створити ядерну зброю, Франція намагається утримати Іран в цій угоді і знайти способи протидії посиленню економічних санкцій Вашингтона.

Новини за темою: Трамп невдоволений перемовинами з Мексикою та обіцяє підвищення мит з понеділка

Що стосується світової торгівлі, Макрон підтвердив, що він хоче, щоб “правила гри” були дотримані, а інтереси Франції та французьких компаній – збережені.

Безпека, боротьба з тероризмом, ситуація на Близькому Сході, у Лівії та Україні також були на порядку денному.

Президент Франції виступає за зміцнення Європи у глобалізованому світі. Він позиціонує себе як оплот проти зростаючого популізму на континенті, попереджаючи про небезпеку націоналізму та ізоляціонізму – позиція, протилежна позиції Трампа.

Нагадаємо, раніше Трамп відвідав Велику Британію, де також взяв участь у святкуванні річниці висадки союзників у Нормандії. Під час візиту він зустрівся з британською королевою Єлизаветою II.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close