Україна і світ

Трамп дорікнув Данії у низьких витратах на НАТО

Витрати Данії на НАТО складають 1,35% від ВВП, але Трамп вважає, що це багата країна, яка повинна витрачати на колективну безпеку набагато більше

Джерело: 112.ua

Трамп дорікнув Данії у низьких витратах на НАТО

Президент США Дональд Трамп вважає, що Данія недостатньо коштів вкладає у бюджет НАТО. Таку думку американський лідер висловив у своєму мікроблозі в Twitter.

Новини за темою: Німеччина зробить більший внесок у бюджет НАТО, – Меркель

“Витрати Данії на НАТО складають лише 1,35% від ВВП. Це багата країна, її витрати на НАТО повинні бути на рівні 2%”, – зазначив Трамп.

Він наголосив, що США захищають Європу, однак лише 8 з 28 країн НАТО витрачають на потреби альянсу 2% ВВП. За словами Трампа, Сполучені Штати витрачають на колективну безпеку набагато більше, ніж 2% ВВП.

Новини за темою: Дуда і Трамп підписали декларацію про розширення американського військового контингенту у Польщі

Президент США також додав, що завдяки йому країни-члени НАТО погодилися вкласти у бюджет блоку на сто мільярдів доларів більше, ніж раніше, але цього все одно недостатньо, щоб покрити витрати на “неймовірний військовий захист”.

“Шкода!”, – підсумував Трамп.

Аналогічні закиди США озвучували також і на адресу ФРН.

Зокрема, посол США у Німеччині Річард Гренелл заявив, що його країна може передислокувати частину своїх військових з Німеччини до Польщі через небажання канцлера Ангели Меркель підвищувати військові витрати в межах до 2% ВВП, як того вимагає президент США Дональд Трамп.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua