Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

“Трактор приїде і все прибере”???

З приходом до Ніжина осені, пори збору врожаю та прибирання на городах та садах відходів у вигляді трави, гілок, бур’янів тощо, стрімко почастішали випадки створення стихійних сміттєзвалищ по всьому місту. Одним з найчастіших виправдань  засмічувальників, коли їх спіймають “на гарячому”, є вислів: “Так трактор приїде і прибере”…

Починаючи вже від народження, коли дитина пізнає навколишній світ, батьки розпочинають прививати дитині почуття культури та прекрасного. Однією зі складових виховання культури є пояснювання та навчання дитини елементарного та правильного поводження зі сміттям. Спочатку дитина навчається викидати сміття до спеціальної корзини для сміття в домі, щоб там було чисто і охайно. Потім дитину починають навчати не смітити на подвір’ї, у під’їзді, на вулиці, шляхом викидання сміття до спеціальних урн, бо якщо так не робити, то це не правильно, не культурно, не красиво та й, в решті решт, засмічує все навкруги.

Працівниками комунального підприємства” Виробниче управління комунального господарства” постійно проводиться ліквідація стихійних сміттєзвалищ по всьому Ніжину, але нові з`являються вже наступного дня. Залучається спецтехніка підприємства, важка фізична праця робітників, а також кошти з міського бюджету, які могли б піти на ремонт доріг, монтаж нових ліній освітлення, озеленення територій чи на іншу, потрібну для Ніжина, справу.

Майже кожного ранку на боротьбу зі стихійними сміттєзвалищами у Ніжині виїжджає одна або дві бригади у складі трактора навантажувача та декількох вантажівок, з залученням одного працівника з благоустрою, для більш якісного прибирання території навколо майданчика для збору сміття. Ліквідація сміттєзвалищ виконується поступово та порайонно, але як показала практика та спостереження – чистота навколо майданчиків зберігається зовсім не надовго.

З приводу цього виникають досить логічні висновки, що деяким мешканцям просто байдуже до чистоти у місті та поваги до оточуючих. Вони не поважають свій рідний Ніжин та чистоту у ньому, а переслідують суто свій інтерес – “аби в мене було чисто, а місто хай хоч потоне у смітті!” Такі дії з боку засмічувальників є зовсім неприйнятні та повинні бути взагалі викорінені, а допоможе в цьому Муніципальна Варта Ніжина.

Як же правильно викидати сміття з категорії “Сад-городі”? Досить просто, якщо керуватись простими правилами!

1.      Не викидати сміття біля майданчика та повз спеціалізовані контейнери.

2.      Гілки, листя, траву та інші органічні відходи потрібно викидати, безпосередньо, в контейнер для збору ТПВ.

3.      Якщо гілки чи інші подібні відходи мають довжину більшу за 50 см, то їх потрібно подрібнити перед викиданням до контейнера.

4.      При повному заповнюванні контейнерів, коли немає можливості викинути гілки та подібне, потрібно дочекатись, коли спецмашина вивантажить сміття з контейнерів, а потім вже викидати.

Шановні мешканці! Не утворюйте стихійні сміттєзвалища. Подбайте про чистоту свого рідного міста та загальну культуру викидання сміття!

Unenizh.org.ua
2021-10-07 16:48:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин