Місто і регіон

ТОВ «НіжинТеплоМережі» хочуть від ніжинців 5 мільйонів гривень

ТОВ «НіжинТеплоМережі» хочуть від ніжинців 5 мільйонів гривень

14 березня на засіданні виконавчого комітету розглядали проект рішення «Про  погодження товариству з обмеженою відповідальністю «НіжинТеплоМережі» розрахунку розміру втрат, що виникли протягом періоду розгляду тарифів, встановлення та їх оприлюднення».

Якщо коротко, то ТОВ «НіжинТеплоМережі» хоче, щоб йому відшкодували витрати, які підприємство зазнало внаслідок підняття ціни на газ у листопаді в період розгляду розрахунків, встановлення та їх оприлюднення (за листопад і грудень). Ця сума складає 4 млн. 939 тис. 532 грн.

Тобто, ця сума має врахуватися під час наступного (чергового) перегляду тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання та послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.

Звичайно, даний проект вирішення викликав жваве обговорення.

Заступник міського голови Ігор Алєксєєнко зауважив: «Приймаючи тариф у січні, ми пішли на непопулярний крок, затвердивши його підвищення на 26%. І ось знову маємо закласти в тариф 4 млн. грн., що створить соціальну напругу. Виявляється, що всі постанови приймаються Кабміном, але ці зміни в тарифній політиці покладаються на населення, а відповідальність несе місцева влада. Чи були намагання з боку «НіжинТеплоМереж» звернутись до відповідних органів щодо відшкодування втрат не за рахунок населення, а держбюджету?»

Представники підприємства пояснили, що оскільки вони зараз не є ліцензіатами НКРЕ, тож відшкодування з держбюджету не можливе.

Також, було запропоновано підготувати звернення до Верховної ради, щодо організації процедури компенсації втрат підприємства за рахунок держбюджету, аби не створювати напруги серед населення.

Запитали у ТОВ «НіжинТеплоМережі» і про інвестиційні кошти, які пішли невідомо куди і товариство досі не прозвітувало з цього приводу. Також, було запропоновано провести аудит підприємства за кошти громадської організації на що представники ТОВ «НіжинТеплоМережі» зреагували неоднозначно. Товариству є що приховувати?

А за модернізацію, чи покращення стану теплотрас, які обігрівають вулицю за рахунок коштів  населення, представники ТОВ «НіжинТеплоМережі» заявили, що просто є орендарями і, можна сказати, не збираються щось покращувати. Тільки експлуатація і ремонт за необхідності.

Члени виконавчого комітету не підтримали рішення «Про  погодження товариству з обмеженою відповідальністю «НіжинТеплоМережі» розрахунку розміру втрат, що виникли протягом періоду розгляду тарифів, встановлення та їх оприлюднення» і питання про відшкодування витрат залишається відкритим.

Джерело: mynizhyn.com