Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Тотальні заборони в січні: чернігівці – про локдаун

Тотальні заборони в січні: чернігівці – про локдаун

Уряд визначився з датами запровадження посиленого карантину в Україні – з 8 по 24 січня 2021 року.

На цей час будуть заборонені:

всі розважальні, спортивні чи культурні масові заходи; робота кафе, ресторанів, барів (крім замовлень на виніс); магазинів непродовольчих товарів; кінотеатрів, театрів; фітнес-клубів, басейнів; ТРЦ (дозволятиметься торгівля продуктами харчування, ліками, ветпрепаратами, товарами особистої гігієни та побутовою хімією); на канікули підуть заклади освіти, крім дитячих садків.

Транспорт продовжить працювати зі встановленими «помаранчевими» обмеженнями.

Продуктові магазини, аптеки, банки, поштові оператори та готелі працюватимуть.

Крім того, до 8 січня закладам харчування дозволено працювати до 23:00 (із забороною розрахунків після 22:00), а у новорічну ніч – до 1.00.

Звістку про запровадження жорстких обмежень українці зустріли з різним настроєм. Одні – обома руками «за», інші – категорично «проти». А що про це думають чернігівці – далі в матеріалі.

Тотальні заборони в січні: чернігівці – про локдаунВіктор Бистров

Січневий локдаун, як і всі карантинні обмеження, пов’язаний із тим, що на сьогодні людське життя є найвищою цінністю в сучасному світі – в демократичних і капіталістичних країнах. Будь-які карантинні обмеження сприяють захисту людей і зниженню тиску на медиків і лікарні. Більшість заходів ми, на жаль, копіюємо з досвіду інших більш розвинених на сьогодні держав, водночас ми не маємо їхніх фінансових можливостей і маємо незавершену медичну реформу. Для бізнесу січневий локдаун – це черговий удар. На жаль, не всі зможуть його витримати. На сьогодні всі підприємці потребують не тільки допомоги від держави, на місцях від міст та ОТГ, вони також можуть отримувати і пільги з місцевих податків, і фінансову та правову підтримку. Я радив би підприємцям бути більш активними та відстоювати свій бізнес і права; населенню з розумінням ставитися до обмежувальних заходів і берегти свої сім’ї, медикам – витримки і теж відстоювати свої права. 

 

Тотальні заборони в січні: чернігівці – про локдаунСєргєй Карась

Нині я опинився у статусі безробітного та шукаю роботу, з важкими думками чекаю на локдаун. Адже й так під час пандемії легко втратити, проте складно знайти місце працевлаштування, а, з огляду на вже оголошене посилення обмежень і свята, зробити це буде ще важче. З іншого боку, в мене, на жаль, вже є знайомі, життя яких забрала ця хвороба, знаю, що в Чернігові людині з симптомами ГРВІ складно навіть отримати безкоштовний (і начебто передбачуваний) тест на коронавірус, не кажучи вже про решту. Тож враження змішані. Сподіваюся, наступного року влада більше закуповуватиме вакцини (і безкоштовно вакцинуватиме платників податків, тобто нас із вами), хай і покладе менше кілометрів асфальту.

 

 

 

Тотальні заборони в січні: чернігівці – про локдаунНадія Балінська

Вважаю, що найбільш ефективним був би такий карантин, як навесні. А те, що планується, жодним чином не вплине на ситуацію. На мою думку, треба було на два тижні запровадити повний локдаун, щоб перервати ланцюжок заражень. Локдаун на умовах, які пропонує уряд, не виправдає себе. Це все просто хаотичний рух.

 

 

 

Тотальні заборони в січні: чернігівці – про локдаунМихайло Жирохов

На тлі того що офіційні результати поширення коронавірусу, м’яко кажучи, мало відповідають дійсності, такий локдаун зовсім ні до чого. Після «громадський транспорт буде працювати» далі можна не читати постанову КМУ. По суті, це такий собі варіант «локдауну вихідного дня», який навіть влада визнала неефективним. Із великою часткою ймовірності можна вести розмову про те, що за введенням січневого локдауну стоять не медичні, а економічні причини – державний бюджет без кредиту МВФ просто «тріщить по швах».

 

 

 

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

11.12.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова