Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Торік за користування надрами громади Чернігівщини одержали усього 18,5 мільйона гривень

Торік за користування надрами громади Чернігівщини одержали усього 18,5 мільйона гривень

Багата на природні ресурси Чернігівська область недоотримує гроші за їхню експлуатацію: у 2020 році за користування надрами до місцевих бюджетів сплатили усього 18,5 мільйона гривень.

Про це під час зустрічі в облдержадміністрації повідомив голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. На його думку, ситуацію може покращити залучення інвестицій у розробку природних копалин.

За інформацією прес-служби ОДА, чиновник представив інвестиційний атлас Чернігівської області та геолого-інвестиційний паспорт територіальної громади. Мовляв, знати, який ресурс приховує земля, де ми живемо, має кожний.

Як виявляється, в області розвідано 290 родовищ. Майже 50% з них — паливно-енергетичної групи. Проте дозволів на користування надрами отримано лише 66. Опімах назвав кілька причин — незначні запаси копалин, незручна логістика, профіцит товару на ринку та розташування родовищ у зонах природно-заповідного фонду.

Голови громад зауважили: багатьох інвесторів зупиняють бюрократичні перешкоди та дороговартісне оформлення дозволів на користування надрами, у тому числі й питною водою.

Серед іншого, керівники Державної служби геології та надр України, ОДА та обласної ради підписали меморандум про співробітництво. Документ передбачає інвентаризацію мінеральних ресурсів на території області, підготовку інформації про визначені об’єкти (ділянки надр), які є перспективними для розробки, внесення відповідних даних до Інвестиційного Атласу надрокористувача тощо.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
12.08.2021

Залишити відповідь