Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

ТОП-5 парків природи на Чернігівщині. Фото

1. Парк природи «Беремицьке»

Відкритий для відвідувачів з кінця 2017 р. цей парк є першим недержавним природоохоронним об’єктом в Україні, що взаємодіє і бере участь у реалізації проектів європейських фондів та національних парків, зокрема входить до мережі Rewilding Europe.

Тут займаються збереженням і комплексним вивченням унікальних природних комплексів Придесення, На території парку облаштовані туристичні маршрути для проведення оглядових та тематичних екскурсій. На території парку є мінізоопарк, стайні, музей диких котів, вольєри для тварин, будиночки зі зручностями та наметовий кемпінг , зона для пікніків.

2. Мезинський національний природний парк

Створений у 2006 р. Загальна площа — 31035,2 га. Територія парку розташована в басейні р. Десна і являє собою підвищену рівнину, дуже розчленовану ярами та балками, вкритими лісами. На території зосереджені значні площі лук та багато озер, знаходиться ціла низка прадавніх поселень, де збереглись залишки земляних укріплень, близько 50 пам’яток археології. Серед них знаменита Мезинська палеолітична стоянка, що існувала майже 20 тисяч років тому. Під час розкопок тут виявлено житла мисливців на мамонтів, які вони будували з кісток тварин, вкриваючи їхніми шкірами. Та найбільш цінними є знахідки творів найдавнішого мистецтва – орнаментовані статуетки з бивня мамонта, меандрові браслети, цілий набір музичних інструментів з кісток тварин. Нині на місці стоянки діє археологічний музей. Різні епохи та археологічні культури представляють пам’ятки у селах Бужанка, Кирилівка, Свердловка, Радичів, Черешеньки. Доповнюють визначні місця парку близько трьох десятків пам’яток історії та культури.

3. Тростянецький деандрологічний парк

Дендропарк «Тростянець» в однойменному селищі Чернігівської області має загальнодержавне значення та визнаний пам’яткою садово-паркової архітектури середини XIX століття.

Це чудове місце для сімейного відпочинку та єднання з природою в будь-яку пору року. Сюди можна приїхати на прогулянку, пікнік. До речі, візьміть із собою трохи хліба, щоби годувати місцевих лебедів. Територією парку організовуються екскурсії. А ще він може стати чудовою локацією для фотосесії.

4. Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський»

Міжрічинський регіональний ландшафтний парк площею понад 102 тисяч га є одним із найбільших в Україні. Він був створений у 2002 році в межиріччі Дніпра й Десни в природно-кліматичній зоні Українського Полісся.

Територія парку довго була засекреченою через те, що тут розташовувалися 2 танкових полігони. Тепер без проблем можна подивитися на ті пустельні ландшафти, що утворилися на їхньому місці після довгих років тренувань військових. Тут досі лишилися командний пункт та супердот.

5. Ічнянський національний природний парк

Парк загальнодержавного значення. Створений у 2004 р.

Загальна площа — 9665,8 га. До складу парку входить дендрологічний парк загальнодержавного значення «Тростянець» та Прилуцьке держгосппідприємство. Тут збереглись чисельні кургани та городища різних історичних епох, церкви.

uezd.com.ua за матеріалами Чернігівщина туристична запрошує

Джерело: uezd.com.ua
2022-01-31 11:14:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин