Україна і світ

Томос в кожен дім: Стало відомо як і де можна отримати копію документу

Копії Томосу набагато менші за оригінал, бо зроблені для зручності читання і зберігання

Джерело: 112.ua

Томос в кожен дім: Стало відомо як і де можна отримати копію документу

На сьогодні копій Томоса зроблено вже кілька тисяч, а деякі можна придбати у релігійних крамницях. Про це розповів клірик трапезного храму Софія Київська, священик Православної церкви України Іван Сидор, передає “УНН”.

“Через кілька тижнів, десь місяць пройшов, як був наданий Томос Православній церкві України, були зроблені точні копії. Це і копія оригінального тексту, а також копія, яка перекладена українською мовою, щоб люди могли не лише дивитися, але й читаючи могли розуміти, що там написано. Про точну кількість говорити важко. Мова йде про декілька тисяч копій, я думаю, близько п’яти тисяч”, – розповів отець Іван.

За його словами, ці копії Томосу набагато менші за оригінал. Зроблено це для зручності читання і зберігання. Адже основна мета цих копій, щоб в кожному українському храмі був Томос.

Новини за темою: Епіфаній: Я говорив Філарету про необхідність відходу від радянських традицій, він не сприйняв цього

“Священики, які мають бажання отримати цю копію Томоса приїжджають до свого єпархіального управління, пишуть прохання на те, що він хоче отримати таку копію, йому цю копію видають”, — додає Іван Сидор.

Він стверджує, що копії документу вже можна придбати в релігійних кіосках.

“Я знаю, в деяких церковних крамницях вони вже були у продажі… і основна мета — це, аби Томос був у кожній хаті й храмі. Наприклад, на території Михайлівського Золотоверхого монастиря є церковна лавка, і я бачив, що їх продавали.

Нагадаємо, Об’єднавчий собор у Києві 15 грудня 2018 року обрав предстоятелем помісної православної церкви в Україні митрополита колишньої УПЦ КП Епіфанія (Думенка). Інтронізація предстоятеля Православної церкви України Епіфанія відбувалася в його день народження.

6 січня в Стамбулі у резиденції Вселенського патріарха на Фанарі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив голові новоствореної помісної Православної церкви України митрополиту Епіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 7 січня Томос урочисто представили у Києві на Різдвяній службі в соборі Святої Софії.

Джерело: www.112.ua