Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного: що це, який термін дії та що робити в разі втрати
Міністерство оборони України у 2017 році запровадило новий вид військово-облікового документа — тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Що це, як отримати тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, який термін його дії та що робити у разі втрати документа — читайте в матеріалі Фактів ICTV.
Що таке тимчасове посвідчення військовозобов’язаного
За правилами військового обліку в Україні, кожен чоловік віком від 18 до 60 років повинен мати військово-обліковий документ. Таким документом є військовий квиток, проте замість нього може видаватися тимчасове посвідчення.
Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного — це документ, який посвідчує військовозобов’язану особу, що перебуває у запасі осіб офіцерського складу або осіб рядового, сержантського й старшинського складу. Також визначає належність його власника до виконання військового обов’язку.
Згідно з Наказом Міністерства оборони України №610 від 21.11.2017 року тимчасове посвідчення військовозобов’язаної особи повинно виготовлятися з цупкого паперу, мати розмір 145 х 210 мм і містити таку інформацію:
- номер посвідчення;
- фотокартку розміром 35 х 45 мм;
- ПІБ військовозобов’язаної особи;
- військове звання;
- профіль;
- склад;
- категорію;
- військово-облікову спеціальність;
- причину видачі тимчасового посвідчення;
- придатність проходження військової служби за станом здоров’я;
- зарахування в запас;
- потребу в повторному медичному огляді.
На зворотному боці зазначаються: дата видачі, особливі позначки, дані антропометричних вимірів, позначки про військовий облік, підпис військового комісара. Документ завіряється печаткою та підписом власника про ознайомлення з правилами військового обліку.
Тимчасове посвідчення видається військовозобов’язаним, які:
- втратили військові квитки;
- не проходили військову службу;
- не проходили навчальні збори та не мають військово-облікової спеціальності;
- взяті на військовий облік військовозобов’язаних та яким надані первинні військові звання офіцерського складу запасу (до надходження їх особових справ);
- прибули з місць позбавлення волі;
- військовозобов’язаним-жінкам;
- особам, що визнані призовними комісіями непридатними до військової служби.
Як отримати тимчасове посвідчення військовозобов’язаного
Видача, як і вилучення, тимчасових посвідчень проводиться лише у порядку, встановленому для військових квитків, що визначено Міністерством оборони України, Службою зовнішньої розвідки України та Службою безпеки України для військовозобов’язаних, які там стоять на обліку.
Отже, в Україні військовий облік проводиться за місцем проживання. Його здійснюють територіальні центри комплектування і соціальної підтримки.
Саме ТЦК ставлять на військовий облік чоловіків і видають військово-облікові документи. Замінити тимчасове посвідчення чи відновити втрачене також можна лише в ТЦК.
Реєстрація зазначеного документа здійснюється у діловодстві за книгами обліку вихідних документів.
Термін дії тимчасового посвідчення військовозобов’язаного
Термін дії тимчасового посвідчення військовозобов’язаного у затвердженій його формі та порядку про нього — не прописаний. Як і військовий квиток, він так само посвідчує військовозобов’язану особу. Заміняти його потрібно в разі псування, втрати або якщо вже не лишилося місця, щоб вносити інформацію.
Що робити у разі втрати тимчасового посвідчення
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
За зберігання своїх військово-облікових документів відповідають самі військовозобов’язані, призовники та резервісти. За втрату чи псування документа передбачено штраф, розмір якого становить від 510 до 1 700 грн.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-21 16:45:30