Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Тільки живі квіти – наша пам’ять про померлих. КП «ВУКГ» проти пластикових квітів на кладовищах!

На знак пошани ми звикли приносити на кладовище штучні квіти. Чомусь, щоб підкреслити нашу любов до рідних, які відійшли в потойбічний світ, нашу пам’ять про них, нашу скорботу за ними – ми завалюємо їхні могили купами вінків та квітів із пластику. Ми несемо, за якоюсь незрозумілою традицією, цей непотріб у знакові для наших родин дні, ми несемо його в дні загальнодержавної скорботи та пам’яті.

Ви всі буваєте на кладовищах і бачите, що там робиться: ще вчорашня краса з пластику поступово перетворюється на купи шкідливих відходів. Погляньте на безліч вінків, які збирають з могил вже як непотріб – бо перед кожною поминальною неділею наносять нові й нові. Потім через рік все повторюється…

Працівники комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» щороку вивозять на міський полігон ТПВ величезну кількість штучних квітів з кожного кладовища, але ці пластикові відходи не розкладуться там навіть через сто років.

А чи хтось з «любителів» прикрашати могили штучною красою хоч раз замислювався над тим, чи потрібні ці мертві квіти померлим? Ні! Нашим померлим рідним, тим, кому ми несемо, – це зовсім не потрібно. А тим більше це непотрібно живим! Душам спочилих найважливіші наші молитва і пам’ять, а не «відмітка» у вигляді пластику.

Екологи та священнослужителі одностайно закликають українців не прикрашати могили напередодні Великодніх свят штучними прикрасами.

Напередодні Великодніх свят та Провідної неділі, коли християни моляться за померлих рідних та відвідують їхні могили, українські церкви і релігійні організації наголошують на небезпеці пластмасових квітів і вінків, якими прикрашаються могили.

Православна церква України напередодні поминальних днів також закликає українців не приносити на кладовища екологічно шкідливі пластикові квіти.

 «Церква закликає відмовитися від екологічно шкідливих пластикових квітів на кладовищах, оскільки вони не мають нічого спільного з християнською вірою і не допоможуть спочилому в осягненні Царства Небесного. Душі наших померлих близьких не потребують матеріальних нагород. Найкращим виявом пам’яті та любові до рідних будуть ваші відкриті серця та щира молитва за упокій душі», – підкреслили у ПЦУ.

Штучні вироби швидко втрачають колір та опиняються, зазвичай, на стихійних звалищах біля кожного з кладовищ Ніжина або, що ще гірше, самі жителі починають спалювати «використаний» пластик, завдаючи непоправної шкоди довкіллю міста та здоров’ю його мешканців, оскільки після спалювання пластикових квітів та вінків виділяється велика кількість токсичних речовин, а розкладання пластика у ґрунті триває упродовж сотень років.

Тому комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» теж закликає жителів міста, щоб вони, відвідуючи померлих на кладовищах, не несли пластикові квіти. Гідною заміною штучним виробам стануть живі декоративні рослини, які можна посадити на могилі.

Віддавайте пошану покійним, але для цього не важливо, який пам’ятник чи вінок ви поставите на могилі, бо для них найважливіша молитва, а не сміття!

Unenizh.org.ua
2021-05-07 18:34:03