Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Терехов замість Кернеса: вибори мера Харкова можуть затягнутися на роки

Верховна Рада повинна в 90-денний термін після дострокового припинення повноважень міського голови розглянути клопотання про призначення позачергових виборів у Харкові, однак ця процедура в Україні іноді не виконувалася впродовж декількох років.

Про це зазначила голова правління громадянської мережі Опора Ольга Айвазовська у зв’язку з інформацією про смерть Геннадія Кернеса.

– Закон про місцеве самоврядування визначає, що у разі звільнення з посади міського голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, повноваження міського голови здійснює секретар відповідної міської ради.

Оголошення позачергових виборів – питання, яке лежить у площині відповідальності парламенту і може бути розтягнутий у часі на роки, що демонструвала неодноразова практика, – написала Айвазовська.

За її словами, поки функції міського голови є кому виконувати – це Ігор Терехов, і є консенсус місцевих еліт щодо цього. Тому вибори міського голови Харкова не відбудуться найближчим часом.

Також Айвазовська зазначила, що, згідно із законодавством, не пізніше, ніж на 15-й день після смерті міського голови особа, яка здійснює його повноваження, має звернутися до Верховної Ради з клопотанням про призначення позачергових виборів.

Таке клопотання розглядається парламентом не пізніше, ніж у 90-денний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідного голови.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-12-17 10:52:45