Новини Чернігова

Тепло та дощ з мокрим снігом: погода на Чернігівщині на найближчі вихідні

Тепло та дощ з мокрим снігом: погода на Чернігівщині на найближчі вихідні

Прийдешніми вихідними через територію Чернігівської області пройде атмосферний фронт, який принесе за собою опади та знову потепління.Детальніше про погоду читайте у синоптичному прогнозі від Високого Валу.

Завтра, у суботу, 8 грудня, весь день у Чернігові буде хмарним. Ввечері очікується сніг з дощем. Температура повітря коливатиметься від -7 до +1. Вітер південно-західний 5-10 м/с.

Тепло та дощ з мокрим снігом: погода на Чернігівщині на найближчі вихідні

За останні 130 років 8 грудня: МАКС: 8.6° (1960) та МІН: -21.6° (1959).

Народний прогноз погоди: 8 грудня вшановується пам’ять святого Климента, папи Римського. У народі цей день називається Климентовим: “У день святого Климента зима клин клином вибиває” — з цього часу настає пора сильних морозів: “Климент морозом у чоловіка сльозу гонить”; “Мороз насипав білих троянд”. На Климента боялись побачити в поселеннях польових мишей, оскільки їх наближення до будинків вказувало на холодну зиму.

У неділю, 9 грудня, ранок та день у Чернігові будуть хмарними, тільки вечір порадує нас ясним небом. Практично весь час йтиме дощ зі снігом, який у другій половині дня повинен послабшати. Ближче до вечора він припиниться. Температура повітря коливатиметься від -3 до +1. Вітер південно-західний 5-10 м/с.

Тепло та дощ з мокрим снігом: погода на Чернігівщині на найближчі вихідні

 

За останні 130 років 9 грудня: МАКС: 7.1° (1947) та МІН: -18.1°(1959).

Народний прогноз погоди: 9 грудня відзначається Юр’їв день. У народі цей день називався Єгорій Зимовий, Юрій Холодний. На Юр’їв день слухали воду в криницях: якщо тихо, не хвилюється вода, то зима буде теплою, а якщо чути звуки — варто чекати на сильні заметілі та морози. За днем Єгорія визначали і майбутній урожай: “Якщо до осіннього Єгорія випаде багато снігу, то на весняного — буде трава”.

У понеділок, 10 грудня, весь день у Чернігові буде хмарним. Удень очікується дрібний дощ зі снігом, проте до приходу вечора він закінчиться. Температура повітря коливатиметься від -2 до +2. Вітер південно-західний 5-10 м/с.

Тепло та дощ з мокрим снігом: погода на Чернігівщині на найближчі вихідні

За останні 130 років 10 грудня: МАКС: 10.3° (1944) та МІН: -18.3° (1968).

Народний прогноз погоди: Цього дня вшановується пам’ять святого Романа, який мав дар зцілення тілесних недуг і жив у затворі. Єдиним вказівником погоди для наших пращурів був заєць. Якщо шкіра зайця була вкрита плямами — на м’яку зиму. У цей час у лосів відпадають старі роги. А риба залягає у зимувальні ями, на дно.Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
07.12.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:
[easy-social-like facebook=”true” facebook_follow=”true” skin=”metro” counters=0 align=”left”] [easy-social-share buttons=”facebook,twitter,vk,ok” counters=1 counter_pos=”topm” total_counter_pos=”before” style=”button” point_type=”simple”]