Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Тепер ще простіше: у Польщі змінилися правила безкоштовного проїзду для українців

Українцям Польща полегшує правила безкоштовного користування поїздами на території країни. Тепер для отримання проїзного документа замість закордонного паспорта можна пред’явити залізничний квиток, отриманий або придбаний в Україні.

Що змінилося

– Відтепер українці, які не мають закордонного паспорта чи номера PESEL, але мають квиток на поїзд від Укрзалізниці, оформлений в Україні для проїзду до Польщі, можуть надавати його для оформлення безкоштовних проїзних документів територією Польщі, – йдеться у повідомленні.

Для цього збережіть квиток на поїзд, який ви купували в Україні (як електронний, так і придбаний у касі) для поїздки до Польщі – він дає право на користування залізницею по всій країні та не лише у день перетину кордону, а й надалі.

Інші правила безкоштовного користування залізницею Польщі для українців залишаються такими самими.

Як користуватися квитками

Можливість безкоштовно їздити поїздами 2-го класу TLK та IC отримують українці, які перетнули кордон після 24 лютого, і відносяться до наступних груп:

  • діти віком до 18 років;
  • жінки;
  • чоловіки старше 60 років;
  • чоловіки віком від 18 до 60 років з інвалідністю.

Як проїхати безкоштовно

Як пояснили в УЗ, посадка в поїзди здійснюється за заздалегідь отриманими в касі безкоштовними квитками, що видаються при пред’явленні паспорта громадянина України або проїзного документа від Укрзалізниці на поїзд до Польщі або повідомлення про присвоєння номера PESEL разом з будь-яким іншим документом, що засвідчує особу.

Громадянам з інвалідністю також треба пред’явити документи, що підтверджують їхню інвалідність, а громадяни, інвалідність яких видна неозброєним оком, можуть не надавати відповідні документи, додають до УЗ.

Багаж та тварин українці можуть безкоштовно.

Так само можна виїхати з Польщі до інших країн, дотримуючись тих самих правил (безкоштовні квитки доступні в міжнародних касах).

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-09 21:01:39

Магазин Автозапчастин м.Ніжин