Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Тариф на світло для населення зріс з 1 червня: скільки доведеться платити

В Україні з 1 червня єдиний тариф на електроенергію для населення становить 4,32 грн/кВт.

Про це повідомило Міністерство енергетики.

Новий тариф на електроенергію

За рішенням уряду, фіксована ціна на електричну енергію для індивідуальних та колективних побутових споживачів за 1 кВт/год коштуватиме 4,32 грн.

Зараз дивляться

Водночас під час опалювального сезону вартість 1 кВт/год за умови споживання електроенергії до 2000 кВт/год на місяць становитиме 2,64 грн. Йдеться про тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки.

– Крім того, протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року до 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, на рівні 2,64 грн/кВт год (при споживанні ними в цей період до 2000 кВт/год електроенергії на місяць), – зазначило Міністерство енергетики.

Такі тарифи діятимуть до 30 квітня 2025 року.

Фото: Ярослав Железняк

“Нічний тариф” (при встановленому відповідному двозонному лічильнику) становитиме 2,16 грн за кВт/год.

За середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кВт/год, платіжка за електроенергію зросте на 285 гривень.

– Підвищення тарифу – це складний, але необхідний крок. Мета – не залишитись без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об’єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси, – сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

Він зауважив, якби Росія систематично не руйнувала енергетичну інфраструктуру України, то тарифи поки що залишились би незмінними.

Міністр зазначив, що в умовах складної економічної ситуації через війну не можна дозволити підвищення ціни на електроенергію для населення до ринкового рівня (майже 7,5 грн/кВт-год), але й держава в цих умовах не має можливості утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів. Адже тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн покривав лише третину реальної вартості електроенергії.

Раніше Факти ICTV підготували низку порад, як економити електричну енергію, коли в Україні є проблеми з енергопостачанням.

відключення світла, підвищення тарифів

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-25 12:35:54