Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Таліби відмовилися створювати зону безпеки в Кабулі під контролем ООН

Представники радикального угруповання Талібан відмовилися від пропозиції створити зону безпеки у Кабулі для гуманітарних операцій.

Відповідну заяву зробив представник катарського офісу руху Сохаїл Шахін. За його словами, у створенні зони безпеки для гуманітарних операцій в Кабулі немає необхідності.

– У цьому немає необхідності. Афганістан – незалежна країна. Чи можемо ми створити таку зону у Франції або Великій Британії, – зазначив він.

Крім того, Сохаїл Шахін додав, що кожен житель Афганістану зможе виїхати за кордон після 31 серпня, якщо захоче. Для цього будуть потрібні відповідні документи, зокрема паспорт і наявність візи.

Напередодні президент Франції Еммануель Макрон заявив, що в Кабулі потрібно створити зону безпеки для захисту гуманітарних операцій.

За його словами, 30 серпня Франція і Велика Британія звернуться до ООН із закликом про створення такої зони в столиці Афганістану та представлять проект відповідної резолюції.

Країни хочуть, щоб контроль за нею залишався в ООН. Зону безпеки хочуть створити, щоб на її території змогли перебувати афганці, які не встигли вилетіти з країни після зміни влади.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-30 13:59:16