Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Таліби дали час до 31 серпня: 3,5 млн афганців просто неба чекають на евакуацію


Таліби дали час до 31 серпня: 3,5 млн афганців просто неба чекають на евакуацію

Таліби в Афганістані категорично відмовляються продовжити термін евакуації місцевих та іноземців, які масово тікають з країни. Терористичне угруповання вимагає припинити операцію з евакуації до 31 серпня. Захід занепокоєний, що у терміни не вкладуться.

Тим часом 3,5 млн афганців просто неба чекають, коли їх вивезуть з країни.

Напередодні Євросоюз збільшив допомогу для громадян Афганістану у чотири рази – з €50 млн до €200 млн.

Вивезенням біженців займаються переважно американські військові. Наразі біженців вивозять переважно до хабів у Німеччині та Іспанії.

– Ми евакуюємо всіх людей, яких зможемо. Багато хто зараз у небезпеці, й ми будемо їх вивозити до останнього моменту, поки будемо здатні це робити, – заявив міністр внутрішніх справ Іспанії Гранде-Марласка.

У Німеччині американську базу переобладнали на хаб для мігрантів. Військові розважають афганських дітей, щоб хоч трохи підняти настрій.

Тим часом таліби намагаються зупинити потік тих, хто прагне залишити країну, та перекрили для афганців дороги до кабульського аеропорту.

– Країни ЄС не шкодують засобів, аби евакуювати європейців і афганців, які нам довіряли й співпрацювали. Ми занепокоєні, чи здатні вони безпечно дістатися аеропорту Кабула.

Закликаємо нову афганську владу дозволити вільний проїзд усім іноземцям і громадянам Афганістану, які хочуть туди потрапити, – заявив Шарль Мішель, президент Європейської Ради.

Кілька днів тому речник Талібану закликав імамів переконувати афганців, що безпеці тих, хто залишиться в країні, незалежно, співпрацювали вони із представниками Заходу чи ні, нічого не загрожує.

Водночас Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет повідомила у Раді безпеки, що має докази розстрілів талібами без суду і слідства цивільних і колишніх силовиків.

Країни Великої сімки висунули талібам умови для визнання. Лідери G-7 підкреслили, що легітимність майбутнього уряду Афганістану залежатиме від виконання міжнародних зобов’язань.

Передусім таліби повинні припинити перешкоджати евакуації людей навіть після 31 серпня.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-25 10:34:57