Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Так само, як і грип: Covid-19 буде відновлюватися сезонно

Нове дослідження, проведене Барселонським інститутом глобального здоров’я, надало переконливі докази того, що Covid-19 – це сезонна інфекція, пов’язана з низькими температурами і вологістю, багато в чому схожа на сезонний грип.

Ключове питання щодо SARS-CoV-2 полягає в тому, чи буде він вести себе як сезонний вірус або ж буде однаково передаватися в будь-який час року.

Щоб відповісти на це питання, команда вчених спочатку проаналізувала зв’язок температури і вологості на початковій стадії поширення SARS-CoV-2 в 162 країнах на п’яти континентах.

Результати показують негативний зв’язок між швидкістю передачі та температурою та вологістю в глобальному масштабі: більш високі швидкості передачі були пов’язані з нижчими показниками температури та вологості.

Потім команда проаналізувала, як зв’язок між кліматом і інфекцією розвивався з плином часу і чи був він послідовним в різних географічних зонах.

З’ясувалося, що перші хвилі коронавірусної епідемії слабшали в міру підвищення температури і вологості, а наступні посилювалися в міру зниження температури і вологості.

Однак влітку ця закономірність порушилася на всіх континентах.

– Це можна пояснити кількома факторами, у тому числі масовими скупченнями молоді, туризмом і кондиціонуванням повітря, – пояснює дослідник Алехандро Фонтал.

За його словами, в цілому результати підтверджують думку про Covid-19 як про справжню сезонну низькотемпературну інфекцію, схожу на грип та інші більш доброякісні циркулюючі коронавіруси.

Фактор сезонності може зробити важливий внесок у передачу SARS-CoV-2, оскільки було показано, що умови низької вологості зменшують розмір аерозолів і тим самим збільшують передачу сезонних вірусів повітряним шляхом.

Цей зв’язок вимагає акценту на гігієні повітря за рахунок поліпшеної вентиляції приміщень, оскільки аерозолі можуть залишатися у зваженому стані протягом більш тривалого часу, стверджують вчені.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-22 13:17:19

Магазин Автозапчастин м.Ніжин