Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ситуація критична: директор оператора ГТС про захоплені ворогом станції

Наразі ГТС працює у максимально доступному режимі наразі попри пошкодження, здебільшого у зонах бойових дій. Йдеться про Краматорський та Харківський напрямки, а також Донецьку область, де йдуть дуже важкі бої.

Про це в інтерв’ю Фактам ICTV розповів директор оператора ГТС України Сергій Макогон.

— Щодо інших частин України ми вже відновили роботу наших об’єктів в Київській та Чернігівській областях. Наразі чекаємо поки облгази або міськгази будуть отримувати гази з наших газорозподільних станцій. Там, де військові дали можливість доїхати до наших об’єктів, ми вже провели всі необхідні роботи та готові відновити постачання газу населенню та промисловості.

ГТС виконує транспортування газу від наших українських видобувників та газових сховищ. Зокрема, вже почався процес закачування газу для того, що підготуватися до наступного опалювального сезону.

Основними критичними об’єктами залишаються компресорні станції. Наразі ворогом захоплено шість об’єктів, серед яких Новопсков і Куп’янськ у Луганській та Харківській областях.

— Ситуація складна на компресорній станції Новопсков. Фактично вона дуже близько біля кордону РФ і через цю компресорну станцію відбувається третина транзиту газу. Нам дуже важливо мати операційний контроль над технологічними процесами на станції. На жаль, там з’являються представники “ЛНР”, російські військові, які намагаються втрутитися в наші операційні процеси – змінювати налаштування наших комутаторів тощо.

Ми офіційно повідомили Газпром, що якщо такі дії продовжуватимуться, то ми будемо змушені зупинити з цього боку транзит через створення ризику для нашої газотранспортної системи. Ми повідомили наших партнерів. У нас є постійно діюча моніторингова група і ми фактично кожен день спілкуємося з нашими європейськими партнерами. Якщо прийдеться ухвалювати рішення зупиняти транзит, це доведеться ухвалювати європейським партнерам, а не нам.

Основне завдання транзиту – захистити нашу газотранспортну систему від знищення російськими окупантами.

— Поки є транзит вони зацікавлені, щоб зберегти нашу газотранспортну систему. У нас немає окремих труб для транспортування внутрішнього споживача. Транзит у нас є поки у нас працюють наші транзитні газогони.

Він додав, що транзит у нас є поки у працюють наші транзитні газогони.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-26 15:36:59

Магазин Автозапчастин м.Ніжин