Україна і світ

Сильний вчинок лідера: в Україні відреагували на вихід глави МЗС Італії зі своєї партії

Будівельні матеріали м.Ніжин

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба привітав рішення глави італійського міністра закордонних справ Луїджі Ді Майо вийти вийти зі своєї партії Рух 5 зірок задля підтримки України.

У соціальній мережі Twitter Кулеба подякував своєму колезі “за його порядність”.

— Італія обрала правильний бік історії, адже підтримка України – це єдиний спосіб наблизити мир у Європі. Відмова Україні в підтримці лише спонукала би Росію продовжувати війну та розширювати її за межі нашої держави, – написав міністр.

На рішення італійського міністра також відреагував радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

— Кожен політик сьогодні робить вибір, як саме увійти у світові підручники історії. Сильний вчинок Луїджі Ді Майо – лідера, який розуміє масштаб викликів для Європейського континенту. Політика Італії – справа Італії. Але ми завжди будемо вдячні кожному, хто обрав сторону добра – України.

Нагадаємо, очільник МЗС Італії Італії Луїджі Ді Майо заявив у вівторок, що залишає свою партію Рух 5 зірок, яку він раніше розкритикував за підрив зусиль уряду щодо підтримки України. Він наголосив, що із завтрашнього дня (22 червня, – Ред.) його вже колишня партія “більше не буде першою силою в парламенті”.

Що відомо про політичний скандал в Італії?

19 червня Луїджі Ді Майо звинуватив свою партію Рух 5 зірок у підриві зусиль уряду щодо підтримки України та сказав, що однопартійці сприяють ослабленню позицій Риму в Євросоюзі.

Міністр наголосив, що уряд Італії має захищати цінності демократії і свободи та наближати закінчення війни. Він зазначив, що лідери Руху 5 зірок створюють проблеми для взаємодії уряду з європейськими партнерами та назвав їхнє ставлення “незрілим”.

Хоча Рух 5 зірок є найбільшою політичною силою у парламенті, її підтримка знизилася з 33% у 2018 році до приблизно 13%, а на недавніх місцевих виборах її представники взяли лише 3% голосів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-22 20:15:29

Магазин Автозапчастин м.Ніжин