Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Свято наближається: чернігівці розповіли, коли встановлюють ялинки в оселях і як довго вони стоять

Свято наближається: чернігівці розповіли, коли встановлюють ялинки в оселях і як довго вони стоять

Календарна зима почнеться через день. Зазвичай у багатьох вона асоціюється з новорічними святами, принаймні грудень – точно. Знаючи про це, різні супермаркети й торгові мережі ще на початку листопада розпочали торгівлю різними новорічними атрибутами – кульками, дощиком, масками і, звісно, штучними ялинками, навіть святково вбраними.

Цікаво, а коли встановлюють новорічні деревця у своїх оселях жителі Чернігівщини? Та чи мають якісь новорічні традиції?

Свято наближається: чернігівці розповіли, коли встановлюють ялинки в оселях і як довго вони стоятьІван Ващук

Ялинку ми встановлюємо зазвичай дуже спонтанно, тобто коли надумаємо: буває таке, що за два тижні вже стоїть, а буває, що й за день. Особливих традицій немає, хоча, можливо, це і є якась своєрідна традиція: коли маємо бажання – тоді й облаштовуємо святковий простір у своєму житлі.

Але стоїть ялинка недовго, бо вдома є багато котів, які завжди хочуть побавитися прикрасами та ялинковими іграшками. Щодо іграшок, то є старі іграшки, ще від прабабусі, є новіші, куплені разом із родиною, і є нові-нові, але ми завжди намагаємося прикрашати ялинку «міксом» усіх наявних іграшок і прикрас. Можливо, саме так ми відчуваємо єдність усіх поколінь нашої родини. Вважаю, це також можна зарахувати до категорії «традицій».

Свято наближається: чернігівці розповіли, коли встановлюють ялинки в оселях і як довго вони стоятьОлександр Дудко

Сосенку встановлюємо щороку. Раніше зазвичай встановлювали її напередодні Нового року – 31 грудня. Але останні років 3-5 змінили традицію і встановлюємо напередодні Різдва Христового – 25 грудня. Прибираємо її вже після Водохреща – 20 січня. Тільки живе дерево. Стоїть у воді, аромат хвої нічим не замінити…

Свято наближається: чернігівці розповіли, коли встановлюють ялинки в оселях і як довго вони стоятьВікторія Сидорова

Перша традиція: ось уже років 10 чи навіть більше ялинка в нас лише штучна. Ми проти того, аби знищували ліс задля втіхи. Друга: ялинку прикрашаємо всією родиною, а відколи в нас з’явилася внучка, то лише з її участю. Третя: маємо сімейну реліквію – ялинкові прикраси, що перейшли у спадок ще від моїх бабусі-дідуся, яким по 50 і більше років. За ними можна спостерігати «еволюцію» іграшок. Там є й космічні кораблі, і Дідусі Морози, і різноманітні овочі, тварини. Донедавна ще й гірляндами користувалися, яким по 30-40 років. Тому, прикрашаючи оселю, щоразу відчуваємо зв’язок із нашими рідними. Щороку зазвичай купуємо нову іграшку або виготовляємо власноруч. Хочеться передати цей скарб онукам. Також маю новорічну мрію. Уже кілька років хочу потрапити на майстер-клас із виготовлення дідуха, аби і цей старовинний символ поставити в оселі.

Свято наближається: чернігівці розповіли, коли встановлюють ялинки в оселях і як довго вони стоятьМаксим Блакитний

У Чернігівському історичному музеї імені Тарновського, в якому я працюю заступником директора з наукової роботи, ялинку намагаємося поставити до свята Миколая. Вона штучна. Стоїть десь до Водохреща у фойє закладу та «вітає» наших відвідувачів. Особливих новорічних традицій немає, хіба що до прикрашання ялинки може долучитися кожен охочий співробітник музею.

Свято наближається: чернігівці розповіли, коли встановлюють ялинки в оселях і як довго вони стоятьНаталія Потапчук

У мене з цим нічого особливого. Ставлю багато років одну й ту саму штучну ялинку за кілька днів до Нового року, прибираю – після 19 січня. Ялинку свою люблю, тому й не міняю.

 

Свято наближається: чернігівці розповіли, коли встановлюють ялинки в оселях і як довго вони стоятьВадим Балінський

У нас уже років 10 на Новий рік стоїть штучна ялинка. Стоїть вона зазвичай десь до кінця січня. Ми проти вирубки ялинок, тому й користуємося штучною. А ось тепер з’явиться нова традиція: в нас на дачі росте красуня-сосна. Її і будемо прикрашати.

 

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

29.11.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин