Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Світовий банк прогнозує зростання бідності в Україні через коронакризу

Світовий банк спрогнозував, що економічна криза через пандемію коронавірусу призведе до підвищення рівня бідності в Україні.

За їхніми даними, у країнах Європи та Центральної Азії у 2020 році ВВП скоротиться на 4,4%.

 – Внутрішні спалахи захворювання та обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу, спричинили падіння внутрішнього попиту, посилили порушення постачання та зупинили виробничу діяльність та сферу послуг.Різке зниження надходжень грошових переказів, на частку яких припадає близько 10% ВВП у регіоні, сприяло зменшенню роздрібних продажів, – йдеться у звіті.

В прогнозі також зазначається, що бідність, розрахована на основі міжнародної межі бідності в $5,5 в день, є найнижчою в Україні і, як очікується, виросте на 0,2 в. п. у 2020 році до 2,3%.

За більш високих порогів рівень бідності зростатиме. Світовий банк розрахував, що для України він збільшиться на 2 в. п. у 2020 році.

  • Світовий банк прогнозує підвищення рівня бідності в Україні
  • Світовий банк прогнозує підвищення рівня бідності в Україні
Світовий банк прогнозує зростання бідності в Україні через коронакризу / 2 фотографии

Бідність в Україні

У 2019 році 400 тис. українців отримували доходи нижчі, ніж законодавчо встановлений прожитковий мінімум. Це становить 1,1% всього населення.

Рівень бідності в Україні в останні роки значно зменшився. Зокрема, у 2018 році доходи, нижчі, ніж прожитковий мінімум, отримували 10,6 млн (27,6%).

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-10-07 14:46:28