Україна і світ

Світ дивується: що іноземні ЗМІ пишуть про вибори в Україні

Світ дивується: що іноземні ЗМІ пишуть про вибори в Україні

Українські вибори не сходять зі шпальт світових видань. Що іноземні ЗМІ пишуть про парламентські вибори в Україні – з’ясовували журналісти 24 каналу.

Спостерігати за виборами до України приїхали понад 1700 міжнародних спостерігачів. Це й члени міжнародних організацій, і представники різних держав світу. 

“Ми робили домашню роботу ще задовго до цього. Ознайомилися з особливостями та законодавством, з тим, як фінансувалися вибори і яка роль ЗМІ в цьому процесі. Нам важливо, щоб українське суспільство консолідувалось”, – прокоментувала Ілка Канерва, лідер спостережної місії за виборами в Україні від ОБСЄ.

Увага світових видань прикута до теми українських виборів, шпальти рясніють гострими заголовками.

The Independent

Вибори в Україні: Партія Зеленського тріумфує, екзит-поли передбачають парламентську більшість для колишнього коміка.

Британський The Independent називає результати “Європейської солідарності” Порошенка покаранням від виборців.

Світ дивується: що іноземні ЗМІ пишуть про вибори в Україні

“Для членів попередніх ставлеників результати стали принизливою відмовою. П’ятий президент Петро Порошенко тепер з нетерпінням чекає на життя в другому ярусі української політики”, – зазначили у виданні.

The Guardian 

Українські вибори: рок-зірка стає на шлях коаліційних переговорів з коміком, що став президентом

Деякі видання беруться прогнозувати долю майбутньої коаліції. Найбільше пишуть саме про ймовірне об’єднання “Голосу” Святослава Вакарчука з президентською “Слугою народу”.

Зірка телесеріалу Володимир Зеленський, який здивував народ своєю перемогою на президентських виборах, негайно заявив, що готовий розпочати переговори з Вакарчуком про формування коаліції,
– пише The Guardian.

Самого Вакарчука охрестили рок-зіркою в майбутньому українському парламенті.

“Рокер склав виборчий список своєї партії з молодих професіоналів, більшість з них прозахідні. І заборонив вступати до партії нинішнім і колишнім законодавцям”, – наголосили у виданні.

Bloomberg та Euronews

Американський Bloomberg про тріумф Слуги народу пише, що партія Зеленського отримала вражаючі результати завдяки хвилі громадського гніву. 

Світ дивується: що іноземні ЗМІ пишуть про вибори в Україні

А от заголовок статті в Euronews такий: “На шляху до перемоги у виборах український президент пропонує альянс з партією рок-зірки”.

Близький Схід

Стежать за українськими виборами не лише у Європі та США, а й на Близькому Сході. Ось що пишуть в арабській AlJazeera:

Світ дивується: що іноземні ЗМІ пишуть про вибори в Україні

Українці голосують, а світ дивується. Тому що попри війну відверто проросійська сила “Опозиційна платформа – За життя” посідає другу сходинку в парламентських перегонах.

Друга за популярністю – партія “Опозиційна платформа – За життя”, яку очолює олігарх Віктор Медведчук, близький союзник президента Росії Володимира Путіна,
– зазначає AlJazeera.

Там же ж пишуть, що партію підтримують етнічні росіяни або російськомовні українці у південно-східних регіонах. І за даними екзит-полу, політсила отримує майже 12% голосів.

Світ дивується: що іноземні ЗМІ пишуть про вибори в Україні

Джерело Телеканал новини «24»
22.07.2019