Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Свідомість не втрачав, як тріщало чув»: на Чернігівщині на чоловіка упав трактор

«Свідомість не втрачав, як тріщало чув»: на Чернігівщині на чоловіка упав трактор

На Володимира Бордакова упав трактор Т-150. Зірвався з домкрата і придавив груди.

Зламав хребет, п’ять ребер, лопатку, пом’яв легені.

Чоловік з Прибині, що на Корюківщині, лежить у нейрохірургічному відділенні Чернігівської обласної лікарні. Очікує операцію на хребті.

«Усе трапилося 1 квітня. Придавив трактор Т-150, вісім тонн. Піддомкратили, я під трактором якраз був. Поїхало, на мене впало. Треба було відремонтувати, поміняти колесо. А вже стемніло. Працювали з ліхтариком. Мені напарник подзвонив. Каже, приїдь допоможи, є на пару днів термінова робота. Кажу, давай, село ж поряд. От і поміг…», – розповів він.

«Я усе пам'ятаю. Свідомість не втрачав. Як воно тріщало, чув. Відразу на пацанів кажу: «Де це мої ноги?» Ніг тоді вже не відчував. І до цих пір не відчуваю до пояса», – каже Володимир.

У Корюківку доставила «швидка». На другий день перевезли сюди, у нейрохірургію обласної лікарні.

Легені були забиті, рідина накопичилась. Був крововилив у ліву легеню. У нейрохірургію приходили спеціалісти з торакального (грудного) відділення. Пробивали, щоб рідина витікала. Дренаж зробили, трубочки вставили. Вже витягли їх, заживає. Ребра гояться. Дихати можна. Лопатка поламана. Теж заживає. Без гіпсу. Володимир лежить на спині.

«Свідомість не втрачав, як тріщало чув»: на Чернігівщині на чоловіка упав трактор

«Самому ні піднятися, ні повернутися. Як оперуватимуть, покладуть на живіт. Сподіваюся на операцію. 39 років мені, 40 буде у травні. Неохота лежати в такі роки…», – сказав чоловік.

Він живе з сином та дружиною. Дочка — у Чернігові, заміжня.

Нейрохірург Геннадій Дубина: «Хребет будемо скріпляти системою»

«Пацієнта очікує складна операція. Складна, як і все, що пов’язане зі спинним мозком. Хребет скріплятимемо транспедикулярною системою. Вставляються гвинти у хребет, вище рівня перелому і нижче. І це все буде триматися. Хребет довго гоїтиметься. Там вибуховий перелом, хребець розлетівся. А пацієнту треба починати реабілітацію. Присаджувати, повертати. Операція потрібна для того, щоб почати реабілітацію якомога раніше та інтенсивніше», – розповів нейрохірург.

Чи відновиться робота спинного мозку – буде видно під час операції.

«Проблема в тому, що спинний мозок, — він товщиною з мізинець, — якщо розірвався, То не зростається, на жаль. М’язи зростаються, кістки зростаються, зв’язки зростаються, печінка виростає, а спинний мозок — ні. Подивимося, який спинний мозок, ушкоджений чи неушкоджений. Хоча по тих симптомах, які є, можна сказати, що мозок дуже сильно постраждав. Не працюють ноги, а це симптом ураження спинного мозку», – каже Геннадій Дубина.

Зараз пацієнт отримує лікування практично безкоштовно. Однак конструкцію для кріплення треба буде купувати. Тому що держава їх, на жаль, не закуповує.

«Конструкція підбирається індивідуально. У Київ відсилаємо знімки. Виміряють, кажуть, яка потрібна. Вартість приблизно 50-70 тисяч гривень. Буває й 100-150 тисяч. Все залежить від того, що, як і де зламано. Головне призначення конструкції — хребці треба поставити на місце і закріпити», – прокоментував лікар.

Автор – Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №17

Джерело – Gorod.cn.ua

Фото на головній – з мережі

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
05.05.2021