Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Свідок з України впізнав обвинуваченого у вбивстві чеченського польового командира в Берліні

У вівторок, 26 жовтня, в суді Берліна (Німеччина) під час розгляду справи про вбивство колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі допитали свідка з України. Він упізнав обвинуваченого у вбивстві.

Як повідомляють місцеві журналісти із зали суду, свідчення дав 55-річний підприємець із Харкова на ім’я Олександр.

Він упізнав росіянина, обвинуваченого у вбивстві Хангошвілі. За словами українця, це його свояк (чоловік сестри його дружини) на ім’я Вадим Миколайович К.

Під час судового засідання свідок з України також припустив, що обвинувачений є співробітником спецслужб Росії у званні полковника.

Варто зазначити, що в липні українець вже давав свідчення у суді Берліна в цій справі. Проте тоді він уникав прямої відповіді та заявляв, що не впевнений, що на лаві підсудних перебуває його родич (мовляв, вони бачилися лише кілька разів і давно).

Пізніше українець в інтерв’ю місцевим ЗМІ зізнався, що сказав неправду в суді, оскільки боявся за власну безпеку. Олександр розповів журналістам, що насправді упізнав родича, і той колись у розмові начебто мало не натякав на особисте знайомство з російським лідером Володимиром Путіним.

Що відомо про вбивство Зелімхана Хангошвілі

Зелімхан Хангошвілі – громадянин Грузії та етнічний чеченець – був застрелений у парку Берліна 23 серпня 2019 року.

Хангошвілі був чеченським польовим командиром під час другої чеченської війни (у 1999–2001 роках). Росія ще з 2002 року розшукувала його за звинуваченням у тероризмі. До Німеччини Хангошвілі з родиною переїхав після того, як у 2015 році в Грузії на нього вчинили черговий замах.

23 серпня 2019 року в Берліні Хангошвілі застрелив чоловік на велосипеді. Зловмисник стріляв із пістолета Glock, після чого спробував втекти, але був затриманий поліцією того ж дня.

Імовірним убивцею виявився чоловік із паспортом громадянина Росії на ім’я Вадим Соколов. Водночас за даними журналістів-розслідувачів, чоловіка насправді звати Вадим Миколайович Красіков, і він пов’язаний із структурами ФСБ РФ.

Саме Красікова упізнав сьогодні на суді в Берліні свідок з України.

Затриманий тим часом заперечує, що його справжнє ім’я Красіков, і стверджує, що насправді його звуть Соколов.

Суд Берліна розглядає справу про вбивство Хангошвілі понад рік. За цей час журналісти-розслідувачі видань The Insider, Bellingcat та Der Spiegel зібрали докази, що вбивство було операцією спецслужб Росії.

У березні цього року представник Bellingcat навіть давав свідчення в суді.

Згодом Bellingcat та The Insider були внесені міністерством юстиції РФ до списку так званих іноземних агентів. А журналіста та головного редактора видання The Insider Романа Доброхотова, який виїхав із РФ, оголосили в Росії в розшук.

Джерело: Deutsche Welle

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-26 20:19:41

Магазин Автозапчастин м.Ніжин