Україна і світ

Супрун розповіла, як позбутися надмірної ваги

Новий раціон мають запропонувати дієтолог чи санолог

Джерело: 112.ua

Супрун розповіла, як позбутися надмірної ваги

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла як правильно позбутися надмірної ваги. Про це йдеться на сторінці Супрун у Facebook.

Якщо індекс маси тіла понад 25, варто перевірити хвороби, що супроводжують надмірну вагу. Це — діабет 2 типу, предіабет, дисліпідемією (порушення балансу ліпопротеїнів крові), наявність серцево-судинних хвороб, в т.ч. гіпертензії, серцевої недостатності, синдрому полікістозних яєчників, апное, чоловічого гіпогонадизму (браку статевих гормонів), астми, депресії, безпліддя, остеоартриту, гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Новини за темою: Маринувати та смажити: Супрун розказала, як можна їсти кавун

Також варто здати аналізи і звернутися до лікаря, він має вивчити сімейну історію пацієнта, його спосіб життя та способи схуднення, які вже були випробувані.

На основі клінічного висновку, лікар має запропонувати схему схуднення: план здорового харчування, фізичної активності, побудови здорового середовища, що сприяє схудненню та підвищення освіченості щодо здорового способу життя. 

Для запобігання або лікування супутніх захворювань ставлять за мету скинути від 5 до 15% ваги. 

Новини за темою: Супрун: Рак – це не психосоматичне захворювання, його не викликають образи

Якщо є гормональні чи інші фізіологічні порушення — причини набору ваги, то слід усувати передусім їх.

Новий раціон мають запропонувати дієтолог чи санолог. Зміни до раціону мають передбачати:

▪️ Зменшити споживання калорій на 500-700. В окремих випадках, під наглядом лікаря, можна зменшити сильніше.

Новини за темою: Не дозволяйте маніпулювати собою: Супрун дала поради майбутнім депутатам

▪️ Обрати ту дієту, що відповідає вподобанням пацієнтам. І низьковуглеводні, і низькожирові дієти співставно ефективні, проте більш гармонійно — скоротити споживання всього потроху, збільшити споживання овочів та білка, і суттєво скоротити кількість солі в їжі. 

▪️ Замінити шкідливі страви на здоровіші. Дієта — це ж не лише капуста і куряче філе без спецій. Худнути має бути приємно.

Тренер та/чи фізіотерапевт мають підібрати для пацієнта план фізичних навантажень.

Нарешті, потрібна підтримка та вирішення поведінкових проблем, що призводять до набору ваги.В цьому допоможуть когнітивно-поведінковий терапевт, психіатр (в разі депресії чи тривожності), клінічний психолог.

Джерело: www.112.ua