Україна і світ

Судді вимагають відкрити справи проти Порошенка, Петренка і Смолія

Судді вимагають відкрити справи проти Порошенка, Петренка і Смолія

Судді Окружного адмінсуду Києва вимагають розпочати процедуру імпічменту президента Петра Порошенка. Окрім того, вони вимагають відкрити кримінальні справи проти Порошенка, а також міністра юстиції Павла Петренка і голови Нацбанку Якова Смолія.

Раніше проти Порошенка окремо подав позов до Верховного суду суддя Окружного адмінсуду Києва – того самого, який скасував націоналізацію “Приватбанку”. Суддя звинуватив президента у бездіяльності у питанні призначення суддів.

Колегія суддів, які ухвалили рішення про незаконність націоналізації “Приватбанку”, звернулася до Вищої ради правосуддя з заявами про втручання у їхню діяльність, повідомляє прес-служба суду.

Судді подали відповідні заяви керівництву Генпрокуратури та Державного бюро розслідувань.

У заявах судді зазначили, що заява Порошенка, якою він розкритикував рішення про незаконність націоналізації “Приватбанку”, є нібито прямою загрозою судовій системі України. Судді також стверджують, що резонансні дії Порошенка, Смолія і Петренка були здійснені для тиску на них.

Крім цього, колегія суддів переконана, що в діях представників влади є склад злочину, передбаченого статтею “Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади”.

Фактично вони спрямовані на узурпацію судової гілки влади, встановлення над нею тотального контролю з метою підпорядкування своїй волі, що прямо суперечить принципам, закріпленим у Конституції України,
– переконують судді.

У своїх заявах судді просять забезпечити захист від довільних дій керівництва країни, а також попередити подібні випадки шляхом звернення до ДБР із заявою про вчинення злочину Порошенком, Петренком і Смолієм. Судді також просять ВРП ініціювати в парламенті процедуру імпічменту Порошенка.

Минулого тижня Порошенка у тиску на судову владу звинуватив голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк. Зокрема, він назвав неправомірною заяву президента про необхідність прискорити оцінку суддів і відкрити справи проти суддів, які визнали незаконною націоналізацію “Приватбанку”.

Після рішення суду Порошенко скликав засідання РНБО, на якому звернувся до СБУ та генпрокурора з проханням відкрити справи проти суддів Окружного адмінсуду Києва.

Новина доповнюється…

Джерело Телеканал новини «24»
23.04.2019