Україна і світ

Суд зобов’язав Мін’юст США розсекретити деякі частини доповіді спецпрокурора Мюллера

Суд цікавлять фрагменти, що стосуються екс-радника Трампа з безпеки Майкла Флінна

Джерело: 112.ua

Суд зобов'язав Мін'юст США розсекретити деякі частини доповіді спецпрокурора Мюллера

Суд округу Колумбія зобов’язав Міністерство юстиції США розсекретити ті фрагменти доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера, які стосуються екс-радника президента США Дональда Трампа з безпеки Майкла Флінна. Про це повідомляє The Associated Press.

Як повідомляється, це перше в історії США судове розпорядження, що вимагає розсекретити окремі частини підготовленого Мін’юстом звіту.

За інформацією агентства, Майкл Флінн надав Мюллеру аудіозапис, яка доводить, що пов’язані з адміністрацією Трампа і Конгресом особи намагалися вплинути на його співпрацю зі слідством. При цьому прокурори не називають імена цих осіб і не передають зміст розмов.

Суд розпорядився надати йому копію аудіозапису, а також опублікувати розшифровку розмови. Крім того, було доручено розсекретити розшифровки всіх розмов з російським чиновникам, такими як посол Сергій Кисляк.

Нагадаємо, що 1 грудня 2017 року Флінн визнав у суді свою вину у дачі неправдивих показань на допиті в ФБР. Згідно з обвинувальним висновком спецпрокурора Роберта Мюллера, екс-помічник президента збрехав щодо того, що в кінці 2016 року в бесід з послом Росії в США Сергієм Кисляком він не закликав російську владу не вживати заходів у відповідь на американські санкції. Флінн тоді також сказав, що не пригадує слова Кисляка про згоду російської сторони не робити негайних відповідних кроків. Мюллер проводить розслідування тверджень про так зване російське втручання у вибори в США в 2016 році.

Згідно з американськими законами, неуповноваженим особам заборонено займатися питаннями, що стосуються зовнішньої політики країни. Однак Флінн, судячи з його визнання, обговорював з Кисляком санкції, введені відносно РФ наприкінці грудня через приписуваних Москві кібератак проти американських політичних організацій. На той момент країною керував Барак Обама. Тепер одне з питань полягає в тому, чи діяв Флінн від свого імені, чи за дорученням кого-небудь з членів перехідної команди Трампа.

Флінн раніше заявив, що буде всіляко співпрацювати зі слідством. Він зайняв посаду помічника Трампа з національної безпеки в січні, проте 13 лютого, за офіційною версією Білого дому, він був змушений піти у відставку через те, що не в повній мірі поінформував американського віце-президента Майкла Пенса про своїх контактах з Кисляком. Сам Трамп раніше не виключав, що може помилувати Флінна, якого він часто називав “чудовою людиною”.

У березні 2019 року команда Мюллера завершила роботу над доповіддю про передбачуване втручання РФ у вибори 2016 року в США і передала її генпрокурору США Вільяму Барру. Той у листі Конгресу оголосив, що слідчі не виявили ознак змови між РФ і передвиборчим штабом Трампа. Пізніше доповідь спецпрокурора США Роберта Мюллера було оприлюднено американським міністерством юстиції в квітні 2019 року.

Трамп раніше заявляв, що розслідування щодо втручання Росії у президентські вибори в США було незаконним, зазначивши, що все, що було в ньому, було спотворено, а також заблокував передачу Конгресу повного тексту доповіді за підсумками розслідування.

Джерело: www.112.ua