Україна і світ

Суд засудив до 8 років в’язниці екс-регіонала, причетного до загибелі 10 спецназівців

При цьому термін ув’язнення обвинуваченого перераховано за “законом Савченко”

Джерело: 112.ua

Суд засудив до 8 років в'язниці екс-регіонала, причетного до загибелі 10 спецназівців

Куйбишевський районний суд Запорізької області засудив до 8 років позбавлення волі жителя Шахтарська Донецької області Миколу Бутрименка, причетного до загибелі 10 бійців спецназу в ході АТО в липні 2014 року. Про це повідомляють “Українські новини” з посиланням на дані суду.

“16 травня 2019 Куйбишевським районним судом Запорізької області було розглянуто кримінальне провадження за обвинуваченням громадянина Б. у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 258 (терористичний акт), ч. 2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) КК України і винесено вирок за яким громадянина Б. визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 258-5 КК України і призначено покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 8 років з позбавленням права обіймати керівні посади з організаційно-розпорядчими функціями та здійснювати фінансово-господарську діяльність на строк два роки і з конфіскацією майна”, – йдеться у повідомленні суду.

За ч. 3 ст. 258 КК України обвинуваченого виправданого у зв’язку з тим, що органом обвинувачення в суді не доведено його участь у вчиненні терористичного акту.

При цьому термін ув’язнення Бутрименка перераховано за “законом Савченко” (закон про зарахування 1 дня попереднього ув’язнення як 2 дні в термін основного покарання). 

“У відповідності до ст. 72 ч. 5 КК України, зараховано громадянину Б. в строк відбуття покарання, затримання і попереднього ув’язнення з 1 липня 2016 року з дня вступу вироку в законну силу, з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі”, – додали в суді.

Повідомляється, що екс-депутат Шахтарського райради від “Партії регіонів” Бутрименко був причетний до загибелі двох груп бійців українського спецназу 23 липня 2014 року. В цей день він запропонував українським військовикам переночувати в його ангарі, а сам здав їх позиції бойовикам “ДНР”.

Бойовики розстріляли 10 і поранили 5 українських спецназівців. Бутрименка було затримано українськими військовиками в ході спецоперації на лінії розмежування у Донецькій області у червні 2016 року.

Джерело: www.112.ua