Україна і світ

Суд визнав “нещасним випадком на роботі” смерть під час сексу у відрядженні

Суд визнав "нещасним випадком на роботі" смерть під час сексу у відрядженні

Серце француза на ім’я Ксавьє зупинилося під час сексу з незнайомкою в готельному номері. Цей випадок став приводом до тривалого судового розгляду, адже чоловік перебував у відрядження. Біда сталася ще в 2013 році, та ось нарешті у 2019 маємо вирок: це таки був нещасний випадок на виробництві.

Французький суд виявився максимально лояльним до родини найманого працівника. Він не лише визнав смерть від сексу у відрядженні “нещасним випадком на виробництві”, а й зобов’язав компанію-роботодавця виплатити компенсацію – пише BBC-Україна.

Як захищалися роботодавці?

Адвокати підприємства (компанія TSO, займається обслуговуванням залізниці) переконували суд, що працівник був у готельному номері, а отже – не виконував посадові обов’язки. Тобто, компанія не відповідальна за наслідки його дій.

А що каже закон у Франції?

А от французьке законодавство вважає інакше: роботодавець відповідає за будь-які ситуації, що можуть трапитися працівником під час відрядження. “Роботодавець забезпечує соціальний захист працівника протягом усього періоду його відрядження – безвідносно до обставин“, – мовиться в ухвалі суду.

А що в Україні?

У “Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві” є визначення нещасного випадку: “Обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків або в дорозі (на транспортному засобі підприємства чи за дорученням роботодавця)“.

Якщо такий випадок трапиться, роботодавець зобов’язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки його обставин. Але рішення про зв’язок нещасного випадку з виробництвом приймає комісія з його розслідування – з урахуванням усіх конкретних обставин настання нещасного випадку.

І якщо випадок трапився у неробочий час та не під час виконання трудових обов’язків, комісія з розслідування нещасного випадку може класифікувати його як випадок невиробничого характеру. А отже – жодної компенсації і навіть підстав подавати позов до суду.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
12.09.2019