Україна і світ

Суд у Харкові залишив без змін вирок Зайцевій та Дронову

Вони отримали по 10 років позбавлення волі, а також зобов’язання сплатити по 500 тисяч грн компенсації сім’ям потерпілих

Джерело: 112.ua

Суд у Харкові залишив без змін вирок Зайцевій та Дронову

Харківський апеляційний суд залишив без змін вирок суду, згідно з яким обвинувачених у смертельній ДТП Олену Зайцеву та Геннадія Дронова засудили до 10 років позбавлення волі, передає “Громадське”.

Колегія суддів відмовила в апеляції обвинувачуваних, таким чином згідно з вироком суду першої інстанції, і водій Lexus Олена Зайцева, і водій Volkswagen Геннадій Дронов отримують максимальні терміни, які вимагали прокурори — по 10 років позбавлення волі, а також зобов’язали сплатити по 500 тисяч гривень компенсації сім’ям потерпілих.

Новини за темою: У Харкові закрилася автошкола, в якій навчалася Зайцева

Адвокат Зайцевої просила пом’якшити покарання її підзахисній й засудити її до 5 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на 2 роки, а також призначити їй випробувальний термін на розсуд суду. Захист Дронова просив апеляційний суд скасувати вирок суду першої інстанції та закрити кримінальне провадження стосовно його підзахисного.

Нагадаємо, резонансна ДТП в Харкові сталася ввечері 18 жовтня 2017 року. Олена Зайцева, прийомна дочка відомого бізнесмена Василя Зайцева, перебувала за кермом автівки Lexus RX. Встановлено, що вона проїхала на червоне світло, що стало причиною зіткнення з автомобілем Volkswagen Touareg, яким керував Геннадій Дронов. 

Новини за темою: Зайцева впевнена, що її провини в смертельній ДТП всього 30%, і вимагає умовного терміну

Під час судового засідання сторона обвинувачення стверджувала, що дівчина під час ДТП перебувала під впливом опіатів. Своєю чергою захист заявив, що Зайцева вживала заспокійливе перед експертизою.

Версія захисту Зайцевої: у ДТП винен водій Touareg, який рухався на жовте світло світлофора. Захист Дронова це звинувачення відкидає, заявляючи, що водій Touareg їхав на зелене світло. Раніше Дронов проходив у справі як свідок. Згодом суд відмовився визнати його потерпілим. 

Новини за темою: Справедливе рішення, – прокуратура щодо вироку суду Зайцевій та Дронову

На початку листопада Геннадію Дронову повідомили про підозру в порушенні ч. 3 ст. 286 КК України (“Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинило загибель кількох громадян”). За цією самою статтею звинувачують й Олену Зайцеву.

Суд Харкова призначив Зайцевій та Дронову 10 років позбавлення волі, визнавши їх винними.

Джерело: www.112.ua