Україна і світ

Суд позбавив повноважень главу ВККС Козьякова

Також позбавили повноважень члена ВККС Щотку

Джерело: 112.ua

Суд позбавив повноважень главу ВККС Козьякова

Окружний адміністративний суд міста Києва позбавив повноважень голову Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергія Козьякова та члена ВККС Станіслава Щотку. Про це зазначається в прес-службі суду.

Суд, розглянувши заяви про забезпечення позову, які надійшли від Сергія Остапця і Кротюка Олександра, прийняв рішення їх задовольнити.

Окружний суд заборонив Сергію Козьякову виконувати повноваження члена ВККС, а також зобов’язав іншого члена комісії, який буде виконувати обов’язки голови, ввести Остапця до складу ВККС.

Сергій Остапець 6 травня був призначений членом комісії замість Станіслава Щотки наказом голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка.

Новини за темою: У фінальному рейтингу конкурсу до Верховного Суду ВККСУ врахувала 78% висновків ГРД

Підставою для ухвалення Окружним адміністративним судом міста Києва таких рішень було, в тому числі, встановлення судом обставин закінчення визначеного законом терміну повноважень Сергій Козьяков і Станіслава Щотки як членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Ухвали суду про забезпечення позову підлягають негайному виконанню з дня його прийняття, незалежно від їх оскарження.

Раніше Конституційний суд України звільнив голову суду Станіслава Шевчука з посади судді.

За звільнення Шевчука проголосувала мінімально необхідна кількість суддів – 12.

Сам Шевчук назвав те, що сталося у вівторок в КС, “антиконституційним переворотом”, у зв’язку з чим він має намір звернутися до суду і правоохоронних органів.

Судді Конституційного суду України обрали новим головою суду Шапталу Наталю.

Джерело: www.112.ua