Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Суд обрав запобіжний захід екс-очільнику Конституційного суду Тупицькому

Подільський суд Києва обрав запобіжний захід колишньому голові Конституційного суду України Олександру Тупицькому у справі про надання завідомо неправдивих свідчень і підкуп свідка.

Згідно з рішенням суду, Тупицькому встановили заставу у розмірі 45 тис. грн. Крім того, його зобов’язали утриматися від спілкування з низкою свідків у справі.

Прокуратура просила суд обрати запобіжний захід Тупицькому у вигляді застави у розмірі 45 тис. грн, зобов’язати його не відвідувати будівлю Конституційного суду, носити електронний браслет, не залишати місце проживання, здати закордонний паспорт і утриматися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні.

Але ці вимоги задовольнили лише частково.

У травні цього року справу Тупицького передали до суду. Слідство встановило, що у жовтні 2018 року екс-очільник КСУ в одному з кафе Києва підкупив свідка у кримінальному провадженні. 

Той мав відмовитися від свідчень або дати “потрібні” свідчення на користь екс-голови Вищого господарського суду України, який перебував у статусі підозрюваного.

Також у Держбюро розслідувань повідомили, що у 2018 та 2019 роках Олександр Тупицький надавав неправдиві свідчення у справі протиправного заволодіння майновими активами Зуївського енергомеханічного заводу у місті Зугресі Донецької області.

У разі доведення провини обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавленням волі терміном до п’яти років.

Джерело: Подільський районний суд

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-16 17:55:13

Магазин Автозапчастин м.Ніжин