Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Субсидія-2024: що зміниться для українців з 1 липня

Після 1 липня певні категорії населення мають право на отримання субсидії в Україні.

Яких змін очікувати, чи буде перерахунок після підвищення тарифів на електроенергію, яким отримувачам субсидій 2024 варто звернутися додатково – далі у матеріалі Фактів ICTV.

Субсидія 2024: перерахунок через підвищення тарифу на світло

Постановою уряду від 21.10.1995 № 848 Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива передбачено, у яких випадках здійснюється автоматичний перерахунок.

Зараз дивляться

– Перерахунок житлової субсидії в межах установленого терміну її призначення без звернення громадян здійснюється, зокрема, у разі зміни розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, – зазначають у Пенсійному фонді України.

Тобто одержувачам уже призначених субсидій 2024 для здійснення перерахунку розмірів виплат через зміну тарифу на електроенергію не потрібно звертатися до органів Пенсійного фонду. Такий перерахунок проведуть автоматично.

У Пенсійному фонді зазначають, що збільшення тарифу на електроенергію відбулося з 1 червня, тому суму перерахованої субсидії 2024 буде відображено у виплаті за червень, яку громадяни отримають у наступному місяці – липні.

Субсидія 2024 розмір

У Пенсійному фонді України оприлюднили інфографіку з поясненням, як підвищення тарифу на електроенергію вплине на розмір житлової субсидії.

Фото: Пенсійний фонд України

Субсидія в Україні: кому потрібно звернутися за продовженням виплат

Водночас окремим отримувачам субсидій 2024 та пільг  необхідно звернутися за продовженням виплат.

Серед них – одержувачі житлових субсидії та пільг, які станом на 24 лютого 2022 року проживали або проживають на тимчасово окупованих або територіях активних бойових дій, а з початку повномасштабної агресії не звертались за перепризначенням субсидії або пільги.

З 1 липня 2024 року таким особам потрібно звернутися до органу Пенсійного фонду України з відповідною заявою та документами, визначеними постановою Кабінету міністрів України від 07.03.2022 № 215 Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану.

Субсидії у липні 2024: як звернутися до Пенсійного фонду

Отримувачі субсидій можуть звернутися до органу Фонду в один зі способів:

  • через сервісні центри Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг;
  • поштовим відправленням – на адресу органу Фонду;
  • онлайн – через сайт електронних послуг Пенсійного фонду України, однойменний мобільний додаток або портал Дія.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-24 18:13:08