Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Створення фонду допомоги Україні: Столтенберг окреслив плани НАТО

Північно-Атлантичний Союз розробляє новий формат надання подальшої допомоги Україні, який дасть змогу забезпечити її передбачуваність і стабільність.

Про це у Брюсселі перед початком засідання міністрів закордонних справ країн-членів військового блоку заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

– Ми маємо твердо стояти в нашій підтримці України. Я вітаю той факт, що союзники найбільше надають зброю, боєприпаси та обладнання. Але в України є термінові потреби. Будь-яке зволікання у наданні підтримки має наслідки на полі бою, – зазначив генсек.

Крім того, він наголосив на потребі змістити динаміку підтримки НАТО.

Зараз дивляться

– Ми маємо гарантувати надійну і передбачувану допомогу в секторі безпеки для України на довгий період, щоб ми менше покладалися на добровільні внески, а більше – на зобов’язання НАТО, менше на короткострокові пропозиції і більше – на багаторічні обіцянки, – пояснив Столтенберг.

Тож міністри обговорюватимуть, як НАТО може взяти більше відповідальності за координацію постачань військового обладнання та навчання для України, закріплюючи це в надійних рамках НАТО.

– Ми також обговорюватимемо багаторічні фінансові зобов’язання, щоб підтримувати нашу допомогу, – сказав Столтенберг.

Створення фонду допомоги Україні

Так Столтенберг прокоментував раніше оприлюднену західними медіа інформацію про те, що ним було запропонувано створити план пакету допомоги на наступні п’ять років у розмірі $100 млрд та надати НАТО лідерство в групі Рамштайн, яку наразі очолюють США.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-03 14:12:18