Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

“Стріляли по медицині”: волонтери розповіли, як під обстрілами везли людей з Чернігова

“Стріляли по медицині”: волонтери розповіли, як під обстрілами везли людей з Чернігова

Російські військові місяць тримали в облозі Чернігів й обстрілювали з “Градів” та артилерії, а також закидали ракетами та бомбами. Волонтери під обстрілами вивозили людей з міста, бо окупанти відмовляли в гуманітарних коридорах.

Про це йдеться в ТСН.

В’ячеслав разом з іншими волонтерами врятував більше тисячі людей. У перший же день вони потрапили під артилерійський вогонь окупантів, а 23 березня розбомбили міст, що з’єднував Київ та Чернігів.

“Я подивився генплан міста, я зрозумів, що можна витягнути людей з пішохідного мосту. І 23 число – останній день, коли ми змогли безпечно вивезти 200 осіб з пішохідного мосту”, – розповів В’ячеслав.

Попри руйнування та постійні бомбардування волонтери продовжили евакуювати людей по об’їзній дорозі – вивозили як звичайних жителів, так і поранених. Тяжкопоранених забирали машиною “швидкої допомоги”, а лікар Ольга продовжувала рятувати людей під обстрілами.

“У важких ситуаціях, як правило, доводиться знімати броніки і накривати хворих, евакуйованих та прикривати лікаря…. У росіян ще є рознарядка бомбити, стріляти по медицині: по медичних машинах, по волонтерах, по медиках. Тому їм потрібен захист”, – розповідають бійці.

Багатьох поранених везуть в дитячу лікарню Охматдит. Тільки з Чернігівської області сюди привезли кілька десятків поранених.

“Це поранення осколкові або кульові. У людей стріляли, і це люди не військові, це люди цивільні. Ті, хто отримав також мінно-вибухові поранення і це переважно ураження кінцівок, черевної порожнини, з важкими ушкодженнями внутрішніх органів”, — зазначили лікарі.

Один з постраждалих – Сашко, він потрапив під обстріл, коли приніс батькам в окуповане село їжу. Його волонтери рятували разом з військовими. Спочатку за допомогою джипа його витягли в Куликівку, де вже чекав реаномобіль.

Крім того, в Охматдит привезли сім’ю, яку російські військові поранили біля їхнього ж будинку на одній з вулиць у центрі Чернігова.

Є й ті, хто не хоче їхати. Їх волонтери теж не кидають, привозять гуманітарну допомогу. В одному з будинків для літніх людей на Чернігівщині вже проживає близько сотні людей, чиї будинки знищили окупанти.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

07.04.2022
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин