Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Стратегія розвитку Чернігова від автора проекту ТРЦ «Hollywood»

Стратегія розвитку Чернігова від автора проекту ТРЦ «Hollywood»

Чернігів має колосальний потенціал для економічного розвитку. При правильних підходах і наполегливій роботі місто реально перетворити на сучасний розвинений європейський центр – із власними технологічними потужностями та архітектурними перлинками.

Про це та багато іншого – в інтерв’ю з чернігівським політиком, видатним архітектором і автором проекту ТРЦ «Hollywood» Віктором Бережним.

Пане Вікторе, ви професійний талановитий архітектор. Ваші проекти можна зустріти по всій країні. Звичайно, і в Чернігові. Які свої роботи в Чернігові ви вважаєте найбільш вдалими?

Наймасштабнішим нашим архітектурним проектом звичайно є торговельно-розважальний центр «Hollywood». Це дійсно серйозна робота. Над цим проектом було дуже цікаво працювати. Коли працюєш в одній ідеї із замовником – це дуже приємно. Важливо, коли є розуміння. Вважаю, що вийшов гарний торговий центр. Акцентую увагу, що працював над створенням проекту «Hollywood» весь наш творчий колектив. В архітектурному бюро у нас працюють найкращі спеціалісти: архітектори, конструктори, інженери-електрики, інженери-сантехніки. Це наша спільна з дружиною фірма. Ми разом там працюємо. Спільними зусиллями створюємо якісний продукт. Також наша робота – це офісний центр за філармонією. Архітектуру Міського палацу культури ми розробляли. Проектували будинок 17-поверховий навпроти ЦУМу, будинок навпроти «політеху» та багато інших проектів.

Ви працюєте переважно із сучасними стилями архітектури?

Я взагалі не прихильник того, щоб історично місто застрягало у 18-19 столітті. У кожного періоду своя стилістика і архітектура. Нині сучасна архітектура. Наприклад, в Парижі збудували сучасні скляні споруди, які межують з будинками 18-19 ст. Той же Лувр із скляною пірамідою, яка залучила мільйони туристів. В Чернігові так само можна поєднувати. Сучасна архітектура красива і вона гармонійно поєднується із історичними моментами.

Ви маєте солідний досвід в політиці, були депутатом Чернігівської міської ради двох скликань і заступником міського голови Чернігова. Чи залишилися ідеї, які можна було б в нинішніх умовах реалізувати?

Тоді розглядали багато проектів та ідей. Але був дуже непростий економічний період у всьому світі. Економічна криза вносила серйозні корективи в життя держави, не говорячи вже про місто. Був амбітний проект, який ми до «Євро-2012» розробляли. Це багатоцільовий спортивний-кіноконцертний зал в Чернігові. Цю ідею просувати активно допомагала наша олімпійська чемпіонка із кульової стрільби Олена Костевич. Проект передбачав багатоцільову спортивну арену для проведення міжнародних змагань (кульова стрільба, волейбол, кікбоксинг) і окремі площі для кіноконцертних заходів. Також цікава була ідея з приводу трансформації колишнього військового летовища за Черніговом в міжнародний торговий перевалочний хаб. Чернігів міг би стати зв’язковою торговою ланкою між сусідніми країнами. Також в Чернігові є потенціал для розвитку автомобільної промисловості, адже у нас є потужності і навіть завод. Ну, і звичайно, не варто забувати про традиції Чернігова – легку промисловість. Над усім цим треба багато працювати і тоді буде результат.

Які нині проблеми є в Чернігова?

Чернігів – це торгова площа. Нам не вистачає промисловості. Розвитку. Не вистачає виробничих потужностей. Вкрай важливо залучити інвестиційні компанії. Регіон у нас дуже перспективний. Дуже перспективний напрямок – ІТ-сфера. У нас радіозавод і прекрасна базова школа для ІТ-технологій в технологічному університеті. Там якісно навчають і кують хороших програмістів. Чому б не створити в Чернігові ІТ-центр? ІТ-технологія і радіоелектроніка були б дуже перспективними напрямками для Чернігова.

Якій політичній силі ви імпонуєте?

Загалом я прихильник векторної політики. Не сумнівної параболічної, а чіткої векторної. Я дотримуюся патріотичних поглядів. Мені не подобаються політичні напрямки і зборища, які стоять на роздоріжжі. Типу – ми і в Європу, ми і для України і до Росії готові повернутися… Я не підтримую містечкові політичні утворення, бо вони виникають ситуативно і мають на меті зовсім не політичні амбіції. Також проти тих партій, які завжди при будь-яких розкладах і при будь-якій владі проти всього. Є і такі партії. Тому я підтримую «Європейську солідарність» і європейський вектор розвитку. Ця партія чітко і конкретно декларує свою ідеологію. Це європейські цінності, сильна армія і демократичний розвиток. Нині як ніколи Україні потрібен цей пріоритетний патріотичний курс.

13.08.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова