Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Столтенберг про членство України в НАТО: Ми не підемо на жодні компроміси

НАТО не піде на жодні компроміси щодо питання членства України в Альянсі.

Про це заявив сьогодні на брифінгу генсек НАТО Єнс Столтенберг перед початком засідання Комісії Україна-НАТО та напередодні зустрічі НАТО-РФ.

Столтенберг запевнив, що Альянс відданий рішенню, яке було ухвалено на Бухарестському саміті в 2008 році. Згідно з ним Україна в перспективі може стати членом Альянсу.

– Ми зберігаємо відданість цьому рішенню і допомагаємо Україні просуватися до членства шляхом імплементації реформ і відповідності стандартам НАТО. І ми чітко сказали, що не підемо на жодні компроміси щодо права кожної країни в Європі обирати власний шлях, включно з механізмом безпеки, в якому країна хоче брати участь. Фундаментальним є непорушення цього принципу, – наголосив Столтенберг.

Він додав, що лише Україні та 30 країнам-членам Альянсу вирішувати, коли наша держав буде готова до членства. І ніхто інший не має права щось вказувати в цьому питанні.

Тим самим Столтенберг фактично відкинув вимоги Росії щодо “гарантій безпеки”, які передбачають заборону на вступ України до Альянсу.

Генсек НАТО також нагадав, що Альянс зараз надає політичну і практичну підтримку Україні. Йдеться про підтримку територіальної цілісності нашої держави, військові навчання, надання озброєння та нарощування військового потенціалу Збройних сил України.

– НАТО допомагає Україні здійснювати право на самозахист, – заявив Столтенберг.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-01-10 14:14:58

Магазин Автозапчастин м.Ніжин