Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Столтенберг: Ми мали були надати Україні більше зброї перед великою війною

Фото: Офіс президента

Захід не надав, коли Україні потрібно було, достатньої кількості летальної зброї. Крім того, поставки озброєнь мають відбуватись швидше, ніж є сьогодні.

Про це виданню Financial Times розповів колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який з 1 жовтня залишив посаду шефа Альянсу і передав її експрем’єру Нідерландів Марку Рютте.

Недостатня допомога Україні від НАТО

В інтерв’ю Столтенбергу сказав, що засмучений тим, що країни військово-політичного блоку не надали Україні більше озброєнь ще раніше.

– Я думаю, ми усі маємо визнати, що ми повинні були надати їм (Україні, – Ред.) більше озброєнь до (російського повномасштабного, – Ред.) вторгнення. І ми мали надати їм сучаснішу зброю, і зробити це швидше, вже після вторгнення. Я беру на себе свою частину відповідальності, – заявив він.

Водночас Єнс Столтенберг додає, що ще перед великою війною з Росією в Альянсі точились серйозні дискусії про те, чи взагалі потрібно передавати Україні зброю. Як пригадує ексгенсек, більшість країн по НАТО виступали проти цього, оскільки “дуже боялися наслідків”.

– Я пишаюся тим, що ми зробили, але було б великою перевагою, якби це почалося раніше. Це, імовірно, могло б запобігти вторгненню або принаймні значно ускладнити для Росії те, що вони зробили, – розповів колишній шеф НАТО.

Червоні лінії РФ

Водночас Столтенберг заявив, що особисто він виступає за те, аби перетинати так звані червоні лінії щодо російсько-української війни, оскільки очільник Кремля Володимир Путін не робив наступного кроку після своїх погроз.

В розмові з журналістами колишній генсек пригадав, як після повномасштабного вторгнення РФ протягом двох тижнів тривали обговорення щодо перетину цих червоних ліній, оскільки слід було враховувати можливу небезпеку і паралельно з цим не можна було кидати підтримку України.

– Якщо вже на те пішло, то я наполягав на тому, щоб перетинати всі ці так звані червоні лінії, які виставив Путін. І ми перетнули багато з них, а він нічого не зробив. Реальність є такою, що коли президент Путін хоче піти на ескалацію із застосуванням зброї масового знищення, він може створити для цього усі необхідні умови. Поки що ми називали Путіна блефом, – сказав він.

Зміна генсека НАТО

Нагадаємо, 65-річний Єнс Столтенберг вже давно хотів піти у відставку з посади генерального секретаря НАТО, оскільки обіймав цю посаду з 2014 року.

І якщо раніше лідери країн-членів Альянсу вмовили Столтенберга залишитись на цій посаді, то вже 1 жовтня 2024 року новим генсеком замість Столтенберга став колишній прем’єр Нідерландів Марк Рютте.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Примітно, що вже 3 жовтня Рютте здійснив офіційний візит в Україну, де зустрівся з українськими пораненими бійцями та провів переговори з президентом Володимиром Зеленським.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-04 21:46:50