Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Стефанчук заявив, що в парламенті має існувати інститут відкликання депутатів

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що в Україні має існувати інститут відкликання депутатів, а також має бути більше підстав для позбавлення мандатів. 

Таку думку він висловив в інтерв’ю виданню Українські новини. 

Для чого Україні інститут відкликання депутатів

Спікер ВР заявив, що на тлі скандалів навколо нардепів українці обурюються і реєструють відповідні петиції – про позбавлення повноважень. Проте перелік підстав, за якими депутата можуть позбавити мандата, прописаний у Конституції, а під час війни змінити його неможливо.  

Зараз дивляться

Стефанчук наголосив, що передбачено сім випадків, коли народні депутати можуть бути позбавлені своїх повноважень. 

– І всі ті позбавлення повноважень, які відбувалися взагалі, попри весь цей хайп, який був у суспільстві, ми намагалися проводити лише відповідно до цих самих пунктів Конституції, – розповів спікер ВРУ. 

Також він додав, що це робилося для того, щоб ніхто з тих, кого позбавили депутатських повноважень, не мав юридичного шансу спростувати це у суді.  Як приклад він згадав колишнього депутата і зрадника Віктора Медведчука, який судиться сьогодні з Верховною Радою через те, що його нібито незаконно позбавили депутатського мандата.  

– Але як юрист…  я абсолютно спокійний за перспективи цієї судової справи. Було б гірше, якби ми на цьому хайпі, революційній доцільності, не дотримуючись вимог Конституції, зробили це рішення. Тоді б в нього були всі шанси виграти справу в суді. І це для мене є основою, тому що все, що ми робимо, потрібно співрозмірювати з Конституцією, – сказав очільник парламенту.

Чи можливо збільшити перелік підстав для позбавлення депутатських мандатів

 Стефанчук зазначив, що з огляду на те, що Конституція писалася давно, наразі підстав для позбавлення мандатів має бути більше. 

– Одна з них, зокрема, – прогули. Тобто якщо є прогул і ти не виконуєш свої повноваження, це є підстава для того, щоб тебе позбавили повноважень. Друга підстава – кнопкодавство. Чи може бути цей перелік випадків розширений? Безперечно, може, – пояснив спікер ВР. 

На думку Стефанчука, в контексті народовладдя необхідно думати і про інститут відкликання народного депутата.  

– Про те, як народ, який обрав депутата, має можливість відкликати його назад. Це абсолютно нормальна практика, яка існує в багатьох країнах світу, – резюмував спікер ВРУ. 

Джерело: Українські новини

Верховна Рада, Руслан Стефанчук

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-29 16:35:07