Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ставка, посилення санкцій та розмова з лідерами Польщі, Румунії і Бельгії – звернення Зеленського

Фото: Офіс президента

Посилення санкцій на Росію, збільшення потужностей українського ППО, а також розмова з трьома іноземними лідерами.

Про це розповів президент Володимир Зеленський у зверненні за підсумками 9 січня.

Він почав із того, що сьогодні провів “особливе засідання” Ставки, на якій були присутні головком Валерій Залужний, а також представники Генштабу та трьох міністерств – Міноборони, Мінстратегпрому та Мінцифри.

Зараз дивляться

– Детально проаналізували забезпечення снарядами та дронами. Розподіл між бригадами та підрозділами. Щоденні потреби. Фактичні витрати. Головне – уся логістика має стати швидшою. Обговорили також відкриття нових ліній виробництва зброї та боєприпасів в Україні – на наших підприємствах та разом із партнерами, – сказав президент.

Володимир Зеленський додав, що на Ставці було розглянули і постачання, якого очікуємо цьогоріч.

– Попри всю наявну проблематику у світі наш акуратний, чіткий підхід до кожної потреби, до кожної можливості здатен забезпечити Сили оборони всім необхідним. Ми бачимо, як реалізувати українські пріоритети цього року: що для цього потрібно, хто для цього потрібен та які сигнали можуть спрацювати, – наголосив глава держави.

Президент заявив, що окремо й детально була проаналізована робота українських Повітряних сил та усіх захисників неба.

– Результати збиття російських ракет і дронів. Те, що вдалося. Те, що має вдаватися. Продовжуємо працювати й з усіма партнерами, щоб посилити нашу ППО, – сказав він.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Водночас, наголосив Зеленський, потрібно посилити тиск на Росію.

– Санкції світу, безумовно, працюють. І працюють непогано. Є чіткі свідчення гальмування російської оборонки. Але, щоб результат санкцій був стовідсотковий, так само на сто відсотків мають бути перекриті й схеми обходу санкцій, – додав глава держави.

Президент вважає, що потрібні “нові глобальні кроки” проти тих, хто продовжує допомагати Росії.

– Кожен у світі знає цей невеликий перелік спільників тероризму. Будемо говорити щодо цього з партнерами додатково, – сказав він.

Український глава держави повідомив, що сьогодні провів уже три телефонні розмови з іноземними лідерами: президентом Румунії, президентом Польщі, а також прем’єр-міністром Бельгії.

Володимир Зеленський подякував Румунії за співпрацю, яку вже вдалось досягти.

– Ми маємо надзвичайно хороші результати і в Дунайському регіоні, і в чорноморській співпраці, і загалом у взаємодії між нами. Цінуємо підтримку Румунією нашого руху у Євросоюз, – сказав він і додав, що Україна та Румунія мають потенціал, щоб збільшити транскордонну взаємодію, зокрема в трикутнику Україна – Румунія – Молдова.

Президенти також обговорили й деякі перспективні питання щодо оборони – те, як Румунія і України можуть разом зміцнити позиції. Зокрема, лідери обговорили підготовку українських пілотів F-16.

Володимир Зеленський додав, що також мав “хорошу розмову” з президентом Польщі Анджеєм Дудою. Він подякував Польщі за “незмінну допомогу Україні в питаннях про наш вступ у Євросоюз”.

– Хоч би що відбувалося, стратегічно ми працюємо все ж разом у Європі. Сьогодні обговорили, зокрема, нашу взаємодію в питаннях роботи з НАТО – Україна має стати членом Альянсу, – сказав він.

Глава української держави поінформував президента Дуду щодо ситуації на фронті, а також про російські удари, що тривають, і захист та потреби України.

– Зокрема, потреби в підтримці. Я ціную слова Президента Дуди про єдність, яка нам так необхідна, – сказав він.

Водночас розмову із главою уряду Бельгії Володимир Зеленський назвав “важливою”.

– Зараз Бельгія розпочала своє головування у Раді Євросоюзу, і я вдячний за те, що підтримка України та міжнародного права є одним із пріоритетів бельгійського головування. Ми разом із Бельгією досягли деяких справді проривних речей, зокрема щодо використання російських активів для підтримки України. І це один із тих прикладів, коли бельгійське лідерство має глобальне значення, – сказав він.

Президент України додав, що з усіма лідерами говорив і про роботу України щодо Формули миру та скору зустріч радників у Давосі.

– Працюємо, щоб вона була і достатньо представницькою, і змістовною також. Це нам вдається, і я дякую всім, хто допомагає, – сказав він.

Український лідер завершив звернення словами, що “кожен тиждень – менше можливостей для Росії. Кожен тиждень – більше можливостей для України”.

Війна в Україні, Володимир Зеленський

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-09 19:59:50