Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Статистика лякає: Оксана Гутцайт підтримала проєкт проти насильства


Щороку з 25 листопада по 10 грудня в межах Всеукраїнської акції 16 днів проти насильства проводяться акції для привернення уваги до цієї проблеми. Суспільство об’єднується, щоб підвищити обізнаність людей про проблеми насильства, а також сприяти активним діям для його запобігання та подолання.

Усвідомлюючи всю серйозність проблеми насильства в Україні, ГО Дівчата запустила масштабну інформаційну кампанію Зламай тишу. Її мета – привернути увагу до різноманітних форм і проявів насильства, показати його руйнівний вплив на життя людей і запропонувати шляхи отримання допомоги постраждалим.

Кампанія Зламай тишу закликає відкрито говорити про гендерно зумовлене насильство і спільно будувати недискримінаційний простір для життя та розвитку кожної людини.

Оксана Гутцайт підтримала кампанію проти насильства

Оксана Гутцайт, ведуча каналу ICTV та марафону Єдині новини долучається до проєкту, адже вірить – кожна жінка має право на безпечне і гідне життя. І, як журналістка, відчуває відповідальність використовувати свій голос, щоби привернути увагу до проблеми, розповісти історії тих, хто потребує підтримки, та допомогти створити суспільство, де насильству немає місця.

Оксана Гутцайт розповіла одну з таких історій, яку пережила українка. Ведуча переповідає про гендерно зумовлене насильство в одній з сімей, у якій шляхом маніпуляцій та контролю чоловік змушував власну дружину звітувати за кожну витрачену копійку з сімейного бюджету.

Жінка була змушена буквально випрошувати кошти навіть на предмети особистої гігієни, що принижувало її честь і гідність. Зрештою, як розповідає Оксана, жінка наважилася на важливий крок та пішла від чоловіка.

– Я вважаю своїм обов’язком долучитися до цієї важливої кампанії, – зазначає Оксана.

Вона впевнена, що кожна людина має право на безпечне життя, вільне від насильства. Разом ми можемо змінити ситуацію і створити суспільство, де панують повага й толерантність.

– Статистика лякає, особливо те, що в суспільстві не заведено говорити про насильство та його форми. Але поступово ситуація змінюється і я дуже рада, що можу повпливати на ці позитивні зміни, – розповідає Оксана Гутцайт.

Куди звернутися, щоб повідомити про насильство

Якщо ви постраждали від гендерно зумовленого насильства, або поруч люди, які переживають насильство, є багато організацій, готових підтримати:

  • Національна поліція України: 102 (якщо ви відчуваєте загрозу своєму життю та здоров’ю, важливо терміново звернутися до поліції – це може врятувати життя)
  • Мобільний застосунок для виклику поліції у випадку насильства: https://t.me/female_app_bot
  • Урядова Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації, ГО Ла Страда-Україна: 0 (800) 500 335 (зі стаціонарного телефону) або 116 123 (безкоштовно з мобільного телефону)
  • Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 116 111 (з мобільного телефону), 0(800) 500 225 (зі стаціонарного та мобільного телефону)
  • Лінія психологічної підтримки для чоловіків: 2345
  • Всеукраїнська безкоштовна гаряча лінія психологічної допомоги ГО Дівчата: 0 (800) 600 044 (щоденно з 08:00 до 20:00)

Загальнонаціональне дослідження, проведене ГО Дівчата спільно з World Vision у 2024 році, виявило тривожну тенденцію: лише 24% українців, які пережили фізичне чи сексуальне насильство, звертаються по допомогу. Більшість навіть не ідентифікують свій досвід як гендерно зумовлене насильство: лише 20% опитаних змогли розпізнати, що зіткнулися з ГЗН. Особливо вразливими є жителі окупованих, деокупованих і прифронтових територій, де доступ до підтримки значно ускладнився.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Пресслужба ГО Дівчата


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-25 18:38:00