Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Стартувало заповнення газом другої нитки Північного потоку-2

17 грудня розпочалася процедура заповнення газом другої нитки газопроводу Північний потік-2.

– Аналогічно процедурі, проведеної за першою ниткою, друга нитка поступово наповнюватиметься газом, щоб досягти необхідного рівня обсягу і тиску.

Раніше другою ниткою були успішно завершені пусконалагоджувальні роботи для контролю цілісності газопроводу, – повідомили в компанії Nord Stream-2.

Тим часом офіційний представник Мінекономіки Німеччини Сюзанне Унград зазначила, що у відомстві не розраховують на запуск Північного потоку-2 в січні 2022 року.

– Газ піде газопроводом тоді, коли буде завершено процес сертифікації, – сказала вона.

Про заповнення технічним газом першої нитки Північного потоку-2 стало відомо 18 жовтня.

За тиждень у Держдепартаменті США зазначили, що Північний потік-2 не запрацює до березня 2022 року через процес сертифікації в Німеччині та Єврокомісії.

У жовтні Україна спрямувала німецькому регулятору свої заявки на участь у сертифікації компанії-оператора газопроводу – Nord Stream-2 AG. Заявки подали НАК Нафтогаз України та Оператор ГТС України. Якщо Берлін їх прийме, це зобов’яже враховувати позицію Києва під час процедури сертифікації.

“Наполегливий заклик” до того, щоб трубопровід Північний потік-2 не вводився в експлуатацію незалежно від того, чи відповідає він положенням газової директиви ЄС, зафіксований у резолюції Європарламенту 16 грудня.

Джерело: Nord Stream-2

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-17 15:21:57

Магазин Автозапчастин м.Ніжин