Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Старт сезон рибальства: З 21 травня на Десні дозволили рибалити

Старт сезон рибальства: З 21 травня на Десні дозволили рибалити

Відсьогодні, з 21 травня, можна рибалити на Десні та інших річках області, крім Дніпра та Сожу – на Чернігівщині стартував сезон рибальства.

Як повідомляє Чернігівський рибоохоронний патруль, нерестову заборону зняли на річках у кореневих водах Чернігівщини, в тому числі на Десні. Тобто, громадянам дозволяється вилов риби з берега та човна, вудками усіх видів із загальною кількістю гачків не більше п'яти та спінінгом з блешнею. До 15 червня триває «сезон тиші», тому користуватися човнами з мотором заборонено. Добова норма вилову риби становить 3 кг (за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову).

Підводне полювання дозволяється гарпунними рушницями (без застосування аквалангів) та при наявності посвідчення підводного мисливця.

Мінімальний розмір риби дозволений до вилову: сом – 70 см, судак – 42 см, білий амур, товстолоб – 40 см, сазан, щука – 35 см, лящ – 32 см, білизна – 30 см, в’язь – 28 см, короп – 25 см, головень, чехоня – 24 см, синець – 22 см, лин – 20 см, плітка – 18 см тощо.

Заборонено вилов риби, що занесена до Червоної книги України: стерлядь прісноводна, вирезуб причорноморський, марена дніпровська, бистрянка російська, рибець малий, карась звичайний, минь річковий, ялець звичайний, йорж носар та мінога українська. У 2021 році до Червоної книги занесли: рака товстопалого, вугра європейського, в'язя звичайного та підуста звичайного.

Заборонений вилов риби такими знаряддями лову: електровудки, сітки, ятері, павуки, екрани, драчі, ості та інші.

За недотримання вимог Правил любительського та спортивного рибальства порушники мають заплатити штраф у розмірі від 340 до 680 грн, відшкодувати збитки за кожен екземпляр незаконно добутої риби, згідно з діючими таксами: за судака – 510 грн, сома – 425 грн, щуки – 340 грн, сазана – 306 грн, білого амура, товстолоба – 255 грн, ляща – 170 грн, лина – 119 грн, тарані (плітки) – 85 грн, краснопірки – 68 грн, плоскирки – 34 грн, карася сріблястого – 17 грн та рака – 25,5 грн.

Докладніше про відповідальність за порушення Правил рибальства можна прочитати за посиланням.

Про терміни зняття інших обмежень розповів начальник Чернігівського рибоохоронного патруля Микола Каленюк.

«До 31 травня (включно) діє нерестова заборона на Дніпрі та Сожі, до 9 червня (включно)у всіх водосховищах, до 29 червня (включно) – у придатковій системі водойм (озера, протоки, гирла та ін.). Раків ловити заборонено до 29 червня (включно)», – уточнив чиновник.

Про порушення правил рибальства та незаконного продажу водних біоресурсів і заборонених знарядь лову слід повідомляти на телефони «гарячої лінії» рибоохоронного патруля: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).

Джерело: Чернігівський рибоохоронний патруль.

Фото – ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
21.05.2021