Україна і світ

Стара камера без гарячої води: Адвокат розповіла про умови утримання українських моряків в РФ

Раніше повідомлялося, що військовополонені моряки багато читають і вивчають іноземні мови

Джерело: 112.ua

Стара камера без гарячої води: Адвокат розповіла про умови утримання українських моряків в РФ

Захоплений біля берегів Криму український військовополонений моряк Віктор Беспальченко в московському СІЗО “Лефортово” знаходиться у старій камері, де немає гарячої води. Про це на своїй сторінці в Facebook написала адвокат Оксана Опаренко.

“Віктор знаходиться в хорошому настрої, наскільки це можливо в цих умовах. Разом з сусідом займається спортом. Також, продовжує вивчати англійську мову. Жартував, згадував про дім, про батьків. Дзвінки рідним і побачення, на жаль, не дозволили. Знаходиться в старій камері, де немає гарячої води, але сподівається, що незабаром переведуть до камери з ремонтом”, – наголосила Опаренко.

Новини за темою: Українські моряки в СІЗО “Лефортово” багато читають і вивчають іноземні мови, – Геращенко

Нагадаємо, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Унаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму до московського слідчого ізолятора “Лефортово”. Крім того, трьох поранених під час обстрілу росіянами українських моряків було переведено до лікарні СІЗО “Матроська тиша”.

Згодом усім військовополоненим українським морякам призначили психолого-психіатричну експертизу.

Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня зобов’язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і три кораблі, які було захоплено в Керченській протоці восени минулого року, та забезпечити їх повернення до України.

Міжнародний трибунал з морського права очікує звільнення російською стороною українських моряків до 25 червня 2019 року.

Джерело: www.112.ua