Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Стали непотрібними. Кількість безпритульних тварин в Україні зросла до 40 тис.


Стали непотрібними. Кількість безпритульних тварин в Україні зросла до 40 тис.

Україна входить в Топ-10 країн світу за найбільшим показником безпритульних тварин – за статистикою таких понад 40 тис. Переповненість притулків – це проблема, з якою зіштовхуються у всіх містах.

Чисельність бездомних котів і собак росте у рази швидше ніж кількість охочих їх прихистити.

Киянка Інна має трьох вихованців із притулку. Одна з них навіть мало не залишилася без лапи після контакту з людиною.  Жінка переконує, хоч більшість безпритульних тварин і втратили довіру до людей, але відчувши тепло і любов, повертатимуть їх стократно.

90% котів у притулку Ірини Добролюбової – домашні. Волонтерка каже, що найбільші вороги безпритульних котів – люди які думають, що рятують їх.

Мало не щодня до її закладу потрапляють десятки тварин із так званих котячих гуртожитків, на які перетворюють свої оселі люди з психічними розладами. Там коти живуть в повній антисанітарії, хворіють та неконтрольовано розпліднюються. Інша поширена проблема – це тварини, господарі яких померли.

Волонтери притулку В добрі руки створили спеціальну програму, яка дає змогу людям провести час із тваринами, при чому – під наглядом фахівця. Адже, до прикладу, собака з притулку суттєво відрізняється від тієї, що повноцінно живе у соціумі.

Хоч безпритульним песикам складно вгамувати радощі від спілкування, контактуючи із людьми вони вивчають нові команди, корегують поведінку та починають довіряти людям.

Найефективніший спосіб зменшити кількість безпритульних тварин – це стерилізація, яка допоможе зупинити їх неконтрольоване розмноження.

Однак найбільшим порятунком для братів наших менших стане готовність людей брати на себе відповідальність за тих, чиє життя повністю в наших руках.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-21 19:45:20