Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

США закликають об’єднатися сторонам для розв’язання кризи навколо КСУ

Посольство США в Україні закликало усі сторони об’єднатися і знайти вихід з кризи, яка пов’язана з рішенням Конституційного суду України щодо скасування статті КК України про незаконне збагачення та позбавлення повноважень НАЗК – Національне агентство із запобігання корупції..

 – З дедалі більшою стурбованістю США, Велика Британія, Канада, ЄС, Японія, Німеччина стежать за останніми подіями, пов’язаними з рішенням Конституційного суду. Ми закликаємо всі сторони об’єднатися в діалозі, прийняти цей виклик та знайти рішення кризи.

Це потрібно для відновлення віри людей у те, що держава здатна боротися з корупцією і продовжувати закріплений Конституцією України європейський та євроатлантичний курс, – йдеться в заяві посольства.

Рішення КСУ

27 жовтня Конституційний суд скасував статті КК України про незаконне збагачення та позбавив повноважень НАЗК – Національне агентство із запобігання корупції.

Згідно з рішенням, покарання за недостовірне декларування майна чиновниками і суддями було скасовано, а наступного дня перестав працювати Єдиний державний реєстр декларацій.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський скликав термінове засідання Ради національної безпеки і оборони.

За підсумками засідання РНБО невідкладно було скликано засідання Кабміну в Офісі президента. Уряд на своєму позачерговому засіданні ухвалив розпорядження, яким зобов’язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадян до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх спецперевірки.

30 листопада НАЗК відновило роботу Єдиного державного реєстру електронних декларацій.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-02 12:01:38