Україна і світ

США відправили свого посланця до Судану для примирення влади та опоозиции

Високопоставлений дипломат США по Африці Тібор Надь зустрівся з лідерами опозиційної коаліції, а також провів переговори з виконуючим обов’язки заступника міністра закордонних справ Судану Ільхамом Ібрагімом

Джерело: 112.ua

США відправили свого посланця до Судану для примирення влади та опоозиции

У середу високопоставлений дипломат США по Африці Тібор Надь прибув до Судану для врегулювання конфлікту між військовою владою та опозицією, який триває з моменту повалення президента Омара аль-Башира. Про це повідомляє Reuters.

“Надь збирається переконати сторони у необхідності працювати над створенням умов, що сприяють відновленню переговорів”, – повідомили у Держдепартаменті США.

Разом з тим, Сполучені Штати призначили своїм послом в Судані ветерана дипломатії Дональда Бута.

У середу Надь зустрівся з лідерами опозиційної коаліції, а також провів переговори з виконуючим обов’язки заступника міністра закордонних справ Судану Ільхамом Ібрагімом.

Новини за темою: У Судані почалися страйки по всій країні

За словами посла Ефіопії, військові і опозиційні групи погодилися відновити переговори про формування перехідного ради.

Але після зустрічі з Надем опозиційна коаліція заявила, що братиме участь лише у непрямих переговорах з правлячою військовою адміністрацією Судану.

Новини за темою: Африканський союз призупинив членство Судану на тлі зростання насильства у Хартумі

“Ми повідомили прем’єр-міністру Ефіопії, що відмовляємося вести прямі переговори з перехідною військовою радою”, – сказав Мадані Аббас Мадані, лідер “Декларації про свободу і зміни”.

Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр Ефіопії Абий Ахмед прилетів в столицю Судану Хартум з Аддіс-Абеби, щоб виступити посередником на переговорах між військовими і опозицією з метою врегулювання кризи в країні.

Кровопролиття, яке триває в Судані кілька місяців після того, як був скинутий президент країни, викликало занепокоєння з боку світових держав, в тому числі Сполучених Штатів, які наклали санкції на Судан під керівництвом Башира у зв’язку з його імовірною підтримкою бойовиків і громадянською війною в Дарфурі.

Стабільність в країні з населенням 40 мільйонів чоловік має вирішальне значення для нестабільного регіону північно-східної Африки, де відбуваються військові конфлікти і заколоти від Африканського Рогу (Ефіопія і країни, що знаходяться під її впливом -Джібуті, Еритрея та Сомалі) до Єгипту і Лівії.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua