Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

США та ЄС планують координувати зусилля для відповіді Росії

США та Євросоюз планують координувати дії у відповідь на згубну діяльність Російської Федерації. Москва повинна вирішити питання з так званим списком недружніх країн.

Про це йдеться в заяві за підсумками саміту ЄС-США, розповсюдженій Європейською Радою.

– Ми єдині в принциповому підході до Росії, і ми готові рішуче відповісти на її шаблонну негативну поведінку та згубну діяльність… Для координації нашої політики та дій ми плануємо налагодити між ЄС та США діалог на високому рівні щодо Росії, – йдеться в документі за підсумками саміту. 

Також США та ЄС висловили прихильність боротьбі з наростальною загрозою з боку злочинних мереж хакерів-здирників, які становлять небезпеку для європейських і американських компаній. 

Учасники саміту також засудили безперервні дії Росії щодо підриву суверенітету України та Грузії.

У документі підкреслюється, що РФ повинна припинити згубну діяльність, а також вирішити питання з так званим списком недружніх країн. Також Брюссель і Вашингтон закликають Кремль забезпечити безпечне та продуктивне функціонування дипломатичних місій в Росії.

– Водночас ми залишаємо відкритими канали зв’язку і можливості для вибіркової співпраці у сферах, що становлять спільний інтерес, – уточнюється в заяві.

Крім того, ЄС і США закликають Кремль покласти край придушенню опозиції, громадянського суспільства та незалежних ЗМІ, а також звільнити всіх політичних в’язнів.

Санкції ЄС проти Росії

18 травня Рада ЄС продовжила кіберсанкції проти громадян Російської Федерації.

Обмежувальні заходи діятимуть до 18 травня 2022 року включно.

Детальніше про санкції проти Росії читайте на Фактах ICTV.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-16 00:07:45